За російські паспорти для українців судитимуть тих, хто змушував їх отримувати, – Офіс генпрокурора

Гюндуз Мамедов Фото з відкритих джерел

За словами заступника генпрокурора, наразі в ОРДЛО видано понад 65. тис. паспортів РФ

Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що кримінальну відповідальність за російське громадянство у Криму та на Донбасі нестимуть не ті, хто отримував, а ті, хто змушував отримувати паспорти РФ. Про це він повідомив в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

За словами Мамедова, наразі в ОРДЛО видано більше 65 тис. російських паспортів. "За нашими даними, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей видано понад 65 тисяч російських паспортів, псевдогромадянство незаконних утворень отримали більш як півмільйона осіб, або приблизно 15% населення. Відповідальність нестимуть не ті, хто їх отримує, а ті, хто примушує отримувати ці паспорти", – сказав чиновник.

Крім того, заступник генпрокурора додав, що надання російського громадянства на тимчасово непідконтрольних територіях Україна визнає "насильницьким і нав'язаним". "Насильницька паспортизація — обов'язкова умова перебування на півострові Крим, оскільки відмова від паспорта призводить до певних наслідків: притягнення до відповідальності за порушення міграційних норм РФ, примусової депортації, неможливості працевлаштуватися, відсутності доступу до соціальних і медичних послуг. Це все свідчить про витіснення громадян України з території півострова, штучну зміну демографічної ситуації та заселення Криму громадянами РФ, що є елементами воєнного злочину", – висловився Мамедов.

Водночас в Офісі генпрокурора пояснили, що різниця між паспортами РФ і паспортами незаконних утворень в ОРДЛО полягає в тому, що останні не мають жодного юридичного значення. "Такого документа не визнає жодна держава світу, крім РФ, він не засвідчує жодного факту й не має юридичної сили поза межами тимчасово окупованої території", – зазначив Мамедов.

Новини за темою: Україна піднялася на 41-е місце в рейтингу паспортів світу

Нагадаємо, нещодавно прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що РФ не буде скасовувати указ щодо видачі російських паспортів на Донбасі. За його словами, такого пункту немає у Мінських домовленостях.

Loading...