За провокаційну заяву, що перекручує правду про причини одеської трагедії, керівництво МЗС України має бути відправлено у відставку, - Медведчук

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

За провокаційну заяву, яка перекручує правду правду про причини одеської трагедії, керівництво МЗС України має бути відправлено у відставку. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука на сайті політсили. 

Наводимо її текст дослівно:

"Через кілька годин після того, як президент України Володимир Зеленський висловив "щирі співчуття сім'ям всіх загиблих" 2 травня 2014 року в Одесі і закликав українців до миру і злагоди, щоб Україна була землею "не розбрату, а братерства", МЗС України висловило своє співчуття... з приводу "лицемірства російської пропаганди, яка продовжує використовувати цю трагедію для розпалювання ворожнечі і ненависті".

Демонстративано ігноруючи позицію глави держави, який прямо заявив, що сьогодні в суспільстві є низка болючих питань, що потребують чесних відповідей, і питання "Хто винен у трагедії 2 травня 2014?" – один з них. Йдучи врозріз з позицією глави Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильди Богнер, яка закликала українську владу забезпечити притягнення до відповідальності винних у насильстві 2 травня, МЗС України виніс свій безапеляційний вердикт. У заяві, розміщеній на офіційному сайті зовнішньополітичного відомства країни, йдеться: "Події 2 травня 2014 в Одесі стали черговим елементом в ланцюзі провокацій РФ в рамках реалізації провального проекту "Новоросія".

У зв'язку з публікацією МЗС України відверто провокаційної і цинічно маніпулятивної заяви, спотворює правду про причини одеської трагедії, наповненої русофобськими штапмами і кліше в дусі печерного націоналізму Порошенко – Парубія – Турчинова, партія "Опозиційна платформа – За життя" вимагає від Офісу президенти України і Міністерсва закордонних справ України дати відповіді на наступні питання:

Чи відображає заява МЗС України позицію глави держави і чи було воно погоджено з Офісом президента?

На якій підставі і від чийого імені функціонери МЗС України без рішення судів озвучують упереджену, радикальну позицію і дають вузькополітичну оцінку одеської трагедії?

Чому ця оцінка йде врозріз з офіційною заявою президента Зеленського, але точнісінько відображає ідеологеми режиму Порошенко – Парубія? Зокрема, відверто русофобські тези, озвучені Українським інститутом національної пам'яті імені В'ятровича – Дробовича, випустив до 6-ї річниці "Одеської Хатині" пронизаний брехнею і спекуляціями фільм, який нав'язує суспільству думку, що 2 травня – це день, "коли одесити зупинили "російську весну".

І головне: хто в Україні насправді здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави – глава держави, МЗС України або Український інститут національної пам'яті?

Партія "Опозиційна платформа – За життя" відповідально заявляє: за провокаційну, спотворюючу правду про причини одеської трагедії, що розпалює ворожнечу і ненависть, заяву керівництво МЗС України має бути відправлено у відставку.

Враховуючи рівень маніпуляцій та спекуляцій на такій чутливій для українців темі, а також підтримуючи заяву президента про те, що суспільство вимагає чесної відповіді на питання "Хто винен у трагедії 2 травня 2014года?", ми закликаємо президентську фракцію негайно, на позачерговому засіданні ВР, проголосувати за створення ТСК з розслідування подій 2 травня в Одесі. Ми вимагаємо від президента України та партії "Слуга народу" зробити все для того, щоб історична правда і справедливість перемогли, а винні в загибелі людей понесли заслужене покарання". 

Нагадаємо, нещодавно міністерство закордонних справ України заявило, що трагедія 2 травня в Одесі є черговою спробою російської провокації для дестабілізації ситуації в країні.