Кабмін пропонує Раді ввести кримінальну відповідальність за незаконний експорт товарів медпризначення

Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Відповідний законопроєкт Кабміну спочатку повинна підтримати Верховна Рада

На засіданні Кабінету міністрів України затвердили законопроєкт, згідно з яким за незаконний експорт товарів протиепідемічного призначення буде передбачена кримінальна відповідальність. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

"За переміщення поза митним контролем через державний кордон товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, пропонуємо запровадити не лише суттєві штрафи. За вивезення у значному розмірі — максимальна санкція статті передбачатиме до трьох років позбавлення волі. За такі самі дії, вчинені повторно, групою осіб або у великому розмірі — від трьох до шести років позбавлення волі", - написав голова уряду.

Він додав, що це необхідний крок для забезпечення товарами протиепідемічного призначення внутрішнього ринку.

"Сподіваємося, Верховна Рада у найближчі строки підтримає нашу ініціативу", - зазначив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, 11 березня, Кабінет міністрів України затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні та для недопущення її поширення. Було прийнято рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. А також, до 1 червня поточного року заборонений експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.

Loading...