За 1,2 млрд продали багатство України і долю людей! – Німченко про кредити

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Ідеться вже не про зовнішнє управління, а про зовнішнє розпорядження, заявив нардеп

Влада за 1,2 мільярда кредиту публічно, у залі парламенту, продала багатства країни та долю українців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Василь Німченко.

Парламентар зауважив, що в Україні піднімають тарифи, щоб були хоч якісь надходження до бюджету, адже вся промисловість в країні простоює. Василь Німченко звернув увагу і на інший аспект.

"Пора визнати, що від управління зовнішнього Держдепом США і Європи, особливо про це свідчать два меморандуми з МВФ і з банковою системою Європи, що ми вже перейшли не від зовнішнього управління, а від зовнішнього розпорядження сировинною базою територій, людьми, людським ресурсом і, по суті, національним багатством – землею, яку ми продали публічно в залі Верховної Ради. Ми взяли і продали за 1,2 млрд наші багатства, ми продали долю людей", – сказав народний депутат.

Новини за темою: Вчора Україну продали за безцінь: Експерт про кредитну угоду між Україною та ЄС

Василь Німченко риторично поцікавився, куди веде країну провладна партія і монобільшість у парламенті.

"Куди вони ведуть державу, точніше, куди вони її привели? Що держава фактично вже не існує як держава зі своєю системою управління, зі своїми інститутами влади, зі своїми збройними силами і зі своєю політикою і стратегією. Це щось є у нас? У нас нічого цього немає", – заявив Василь Німченко.

Як повідомляли, 23 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та очільник НБУ Кирило Шевченко підписали Меморандум та Кредитну угоду з Єврокомісією на 1,2 млрд євро під час робочого візиту до Брюсселя.

Згодом Верховна Рада ратифікувала меморандум та угоду для отримання грошей. У пояснювальній записці вказано, що відсоткова ставка запозичення на строк до 15 років прогнозується як прийнятна (до 2% річних), однак конкретний її розмір стане відомим пізніше. 

Згодом президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд України розпочав роботу над виконанням умов меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги.