З відставки уряду може розпочатися розпуск Верховної Ради, – Мусієнко

Телеканал ZIK

Відставка уряду може призвести до серйозної конституційної кризи

Якщо відправити Кабмін у відставку, новий не призначити, на цьому немає коаліції депутатських фракцій і у президенти виникає повне конституційне право припинити повноваження Верховної Ради

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко.

Олександр Мусієнко зауважив, що Конституційний суд України давно роз'яснив, для чого потрібна коаліція – для призначення Кабінету Міністрів. І, якщо депутати не призначать новий уряд у разі відставки попереднього, президент має повне право розпустити Верховну Раду.

"Можна просто відправити Кабмін у відставку, новий не призначається, і все, і на цьому немає коаліції депутатських фракцій, а у президента виникає повне конституційне право припинити повноваження Ради. Нехай дається 30 днів, уряду немає, не вносяться кандидатури, тому що немає кому внести, а це має зробити голова правлячої партії, наприклад, пан Арахамія, або голова фактичної коаліції, якщо вона обрана. І після цього вона має бути затверджена.

Якщо це не проходить через парламент, уряду немає, і все, президент має повноцінне право прийняти рішення про розпуск. Тому, якщо зараз говорять про дострокове припинення, а ще раніше кажуть, що уряд можуть відправити у відставку, от з цього може все розпочатися", – заявив Мусієнко.

Новини за темою: Разумков готовий виконати указ Зеленського про розпуск Ради у разі його видання та відповідності Конституції

Але з іншого боку, додав гість ток-шоу, це може призвести до серйозної конституційної кризи.

Разом з тим Мусієнко додав, що при будь-якому розвитку сценарію, для президента Зеленського сьогодні складна ситуація.

Однак на його думку, враховуючи всі тенденції, президент припинить достроково повноваження нинішнього парламенту.

"Скоріш за все, на наступний рік", – акцентував політичний експерт.

Нагадаємо, раніше спікер Дмитро Разумков оцінив можливість розпуску парламенту 9-го скликання. Він вважає, що сьогоднішнє скликання Ради допрацює до кінця своєї каденції.

Loading...