З правової точки зору це ніяк не пояснюється: Експерт про скасування виборів на Донбасі

Телеканал ZIK

У 2015-му році вибори на цих територіях проводилися

Скасування виборів на території Донецької та Луганської областей виглядає дуже абсурдно. З правової точки зори це просто не можливо пояснити.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив експерт з політики Олександр Солонтай.

Експерт сподівається, що вибори до районних рад не будуть проводитися по всій країні, адже ці структури є взагалі не потрібними для держави. А от щодо скасування виборів на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей, Солонтай дивується, чому влада вирішила скасувати там волевиявлення людей, якщо у попередні роки вибори там відбувалися.

"Що відбулося на лінії фронту в Луганській області і трохи дальше за межами лінії фронту? Не оголосили вибори в громади. Тобто у такі великі міста як Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Щастя, варто згадати Станицю Луганську, Попасну, тобто виникла досить абсурдна ситуація, що в одних громадах оголошені вибори, наприклад, у Маріуполі, а в інших громадах вибори не оголошені. І не оголошені в тих громадах, де були раніше президентські вибори, парламентські і місцеві. Наприклад, в тому самому Лисичанську, Сєвєродонецьку у 2015 році були місцеві вибори без проблем", – зауважив Олександр Солонтай.

Тому, продовжив він, скасування виборів на цих територіях виглядає дуже абсурдно.

"А з правової точки зори це просто не можливо пояснити. Це повний абсурд. Я можу пояснити хіба з політичної точки зору, бо з юридичної це не має жодної логіки", – прокоментував Солонтай.

Він також додав, що про небезпеку проведення виборів на Сході вперше заявили голови Донецької та Луганської ВЦА, тому також варто центральній владі звернути увагу на корупційну складову цього питання.

Новини за темою: Місцеві вибори в Україні: ЦВК почала формувати тервиборчкоми

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.

Loading...