З початком курортного сезону є висока ймовірність трагічних наслідків в районі "Делфі", – Плачкова

Скріншот ZIK

"Частина курортного сезону в Одесі знаходиться під загрозою"

Згідно з результатами аналізу з місця аварії танкера "Делфі" важкі метали в сотні разів перевищують допустиму норму в воді. Також ми розуміємо, що з початком туристичного сезону досить висока ймовірність трагічних наслідків в районі аварії танкера.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Тетяна Плачкова.

"Згідно з результатами аналізу, кількість нафтопродуктів - незначна. По всій видимості, море змогло їх витіснити. Але в сотні разів перевищують допустиму норму в воді важкі метали, такі як мідь, нікель, хром. Ми розуміємо, що з початком туристичного сезону досить висока ймовірність трагічних наслідків в районі "Делфі". Я відправила документи всюди. Я вимагаю, щоб Адміністрація морських портів приступала до плану "Б". Для цього потрібен тендер, для того вона повинна визначити порядок робіт і починати виконувати ці роботи", – підкреслила народний депутат.

За результатами сьогоднішньої наради в Одеській ОДА, власнику судна на евакуацію танкера дали термін до 31 березня, однак, за словами Плачкової, в АМПУ кажуть, що на евакуацію знадобиться від 45 до 120 днів. Відповідно, ті терміни, які вказали сьогодні власнику, нереальні.

"Як на мене, це чергове затягування справи. Навіщо давати термін, за який просто неможливо виконати дані роботи? Я буду просити, щоб Адміністрація морських портів зайнялася евакуацією танкера і виконала ці роботи до початку курортного сезону. Для мене це принципово важливе питання, і я це так не залишу. Я чітко розумію, що частина курортного сезону в Одесі знаходиться під загрозою. Але хочеться вірити, що танкер евакуюють якомога швидше", – заявила Тетяна Плачкова.

До слова, Одеська обласна державна адміністрація встановила граничний термін підняття затонулого танкеру Delfi з пляжу "Дельфін". Зокрема капітанія Одеського порту вийшла на зв'язок із судновласником та встановила для нього граничний термін підняття судна - 31 березня.

Нагадаємо, танкер Delfi під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника Delfi біля узбережжя Одеси і заявила, що основними причинами аварії стали порушення зі сторони судновласника і капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах та обмежена кількість на судні палива.

Loading...