Юрій Бойко: В умовах епідемії медицина повинна фінансуватися в пріоритетному порядку

Народний депутат Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Повне і негайне фінансування медицини і наведення порядку в галузі, а не запуск чат-ботів, повинні бути сьогодні в пріоритеті при владі. Про це Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив у коментарі журналістам, повідомляє пресслужба партії.

Він зазначив, що система охорони здоров'я, зруйнована експериментами Порошенка-Супрун, не справляється з викликами епідемії. Майже щодня в Україні фіксується новий рекорд захворілих на COVID-19, при цьому влада абсолютно розгублена і не знає, що робити. "Не вистачає спеціального обладнання, кадрів, ліжок, ліків і тестів. Жодна з проблем за пів року не вирішена, а бюджетні кошти витрачені на піар і корупцію, закатані у передвиборчий асфальт", – сказав опозиційний політик.

Юрій Бойко підкреслив, що в першу чергу необхідно припинити нецільове використання бюджетних коштів. "Більше ні копійки на чиновників, дороги, серіали та презентації. Всі кошти тільки на медичні потреби і посилення соціального захисту людей. Необхідно в терміновому порядку виділити державне фінансування на програми допомоги бізнесу, який зберігає робочі місця. Передбачити виділення соціальної допомоги фізособам-підприємцям на період карантинних обмежень", – зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

Також, за його словами, потрібно навести лад з видатками на медицину. "Виділені кошти повинні витрачатися ефективно – йти на закупівлю обладнання, апаратів ШВЛ, створення ліжко-місць з підведеним киснем, засоби захисту для медиків і виплату їм зарплат. Всі заплановані витрати на охорону здоров'я мають фінансуватися в пріоритетному порядку. Категорично неприйнятно, щоб у розпал епідемії і без того мізерні видатки на медицину недофінансовувалися на 30 і більше відсотків від плану на період. Також необхідно негайно погасити борги із зарплати – на 1 жовтня заборгованість з виплати зарплат в сфері охорони здоров'я склала майже 50 млн грн", – наголосив Юрій Бойко.

Адекватне фінансування медицини, підвищення зарплат медикам і "залізна" гарантія їх виплат у повному обсязі повинні стати пріоритетом у роботі влади.

"Зараз мова йде не про "послуги", а про мобілізацію всіх ресурсів для боротьби з епідемією. На кону життя і здоров'я людей", – резюмував Юрій Бойко.