Юрій Бойко: ОПЗЖ готує свій варіант бюджету, який дозволить підтримати економіку і людей

Співголова "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Юрій Бойко Пресслужба "Опозиційної платформи - За життя"

Бюджет, який не містить механізмів для підтримки економіки, в якому скорочені соціальні виплати, а тільки збільшене боргове навантаження і витрати на чиновницький апарат – неприйнятний. "Опозиційна платформа - За життя" пропонуватиме альтернативний варіант бюджету, в якому замість виплат за зовнішніми боргами, збільшення фінансування чиновницького апарату і силовиків закладені додаткові кошти на розвиток економіки, збільшуються виплати на соціальну підтримку людей, на медицину. Про це в коментарі журналістам заявив Співголова фракції "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Потрібно провести переговори щодо реструктуризації. У бюджеті закладено 160 мільярдів прямих платежів за зовнішніми боргами, що більше, ніж фінансування всієї медицини (видатки на охорону здоров'я 153 млрд грн., – ред.). Це неприпустимо", – сказав Юрій Бойко.

Також, за його словами, не можуть в період соціальної та економічної кризи, підвищення тарифів скорочуватися виплати на субсидії та соціальну підтримку людей.

"Не повинно бути такого, щоб Офіс президента, Верховна Рада, апарат Кабміну, СБУ, прокуратура, поліція, ДБР, САП, НАБУ додатково отримали мільярди гривень, а субсидії, виплати одиноким матерям, людям з інвалідністю, чорнобильцям – всім, хто потребує підтримки держави, були заморожені або залишилися на попередньому рівні. Необхідно відновити соціальну справедливість", – підкреслив Юрій Бойко.

Друге завдання, на якому наголосив Співголова опозиційної фракції, – це підтримка економіки.

"Будівництво доріг – це добре. Але також повинні бути державні програми щодо розвитку космічної галузі, суднобудування, тих галузей, які можуть стати локомотивами економічного зростання і забезпечити створення робочих місць. На жаль, цих програм немає, і їх треба буде запроваджувати. Ми готуємо відповідні пропозиції", – зазначив він.

Юрій Бойко назвав урядовий проект бюджету-2021 повторенням гірших традицій минулих років.

"Ніяких висновків не зробили з того, що було в минулі роки і що обурювало людей. Вже нова влада продовжує будувати в Україні поліцейську державу з бідним населенням. Цей антинародний курс потрібно припиняти. Ми будемо проти цього боротися і пропонувати свій варіант бюджету, який дозволить підтримати громадян та економіку країни", – резюмував Співголова опозиційної фракції.