live

Юрій Бойко: ОПЗЖ буде в суді добиватися скасування закону про ринок землі, прийнятого під впливом зовнішніх кредиторів

Бойко Юрій

"Опозиційна платформа - За життя"

Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив, що партія буде в суді добиватися скасування закону про ринок землі, прийнятого під впливом зовнішніх кредиторів. Про це він сказав журналістам, коментуючи ухвалення законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення, передає пресслужба політсили.

За словами політика, в нинішніх умовах відкривати ринок землі, та ще й під зовнішнім впливом, – це величезна помилка. Замість виконання вимог кредиторів потрібно було почати переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу. Більш того, закон про ринок землі було прийнято з великою кількістю порушень.

"При прийнятті цього законопроєкту було безліч порушень – і процедурних, і регламенту ВР, і Конституції. Ми будемо звертатися до Конституційного Суду, щоб домогтися його скасування. Ми будемо боротися. Не можна приймати такі рішення без референдуму, під зовнішнім впливом, а в умовах епідемії та кризи і поготів", – наголосив Юрій Бойко.

Він також зазначив, що голосування за цей закон є свідченням зовнішнього управління країною, слабкості влади та її неефективності.

"Сьогодні ми бачимо, як кожна країна захищає себе в умовах пандемії. У тих країн, які успішно її побороли, було дві складових – сильна державна влада і фінансові інструменти. Нам потрібно подивитися на цей позитивний досвід і приймати рішення, керуючись, перш за все, національними інтересами, а не виходячи з інтересів якихось кредиторів. У звичайний час ми, напевно, дотримувалися б всіх вимог, але зараз це форс-мажор, і продавати землю в період епідемії та кризи – це зрада народу України. Для нашої політичної сили – це неприпустимі речі", – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

"Опозиційна платформа - За життя" пропонувала розпаювати землю між усіма громадянами України. Навести лад у Земельному кадастрі. Підготувати якісний закон, а потім вирішити питання продажу землі на референдумі. Але влада боїться народного слова, тому відмовилася проводити референдум. Це зрада українського народу і пряме порушення Конституції.

Раніше повідомлялося, що "Опозиційна платформа - За життя" звернеться в Конституційний суд України, щоб зупинити розпродаж української землі.