Юрій Бойко: "Опозиційна платформа - За життя" не підтримає бюджет, який рятує зовнішніх кредиторів за рахунок наших громадян

Народний депутат Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Співголова фракції "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Юрій Бойко заявив, що партія опозиціонерів не підтримає бюджет, який рятує зовнішніх кредиторів за рахунок українських громадян. Про це він сказав під час спілкування із журналістами, коментуючи зміни до бюджету, які будуть розглядатися на найближчому позачерговому засіданні Верховної Ради, передає пресслужба політсили.

"Ми ніколи не проголосуємо за бюджет, в якому обдираються всі громадяни України, і в форс-мажорних обставинах проводяться виплати за зовнішнім боргом. При тому, що всі країни йдуть шляхом підтримки своїх економік, реструктуризацією заборгованості. Тільки наш уряд планує йти іншим шляхом, якій є абсолютно хибним", - зазначив політик.

Юрій Бойко наголосив, що "Опозиційна платформа - За життя" виступає за посилення соціального захисту і кошти, що йдуть на обслуговування зовнішніх боргових зобов'язань, повинні бути спрямовані на підтримку громадян.

"Є пропозиція за рахунок зменшення фінансування інвестиційних проєктів в місцевих бюджетах, збільшити виплати пенсій. Це правильно, ми це підтримаємо. Ми підтримаємо і наполягаємо на виплатах людям, які втратили сьогодні роботу. Але ми категорично проти того, щоб кромсати і без того невеликий бюджет, не чіпаючи зовнішні зобов'язання, що є абсолютно хибним шляхом. Треба проводити реструктуризацію зовнішній заборгованості. 144 млрд грн, які планується направити на обслуговування зовнішніх боргів – треба спрямувати на збільшення виплат нашим громадянам. Це наша принципова позиція", - підкреслив Співголова фракції "Опозиційної платформи - За життя".

Політик також зазначив, що опозиція буде наполягати на змінах до бюджету задля підтримки бізнесу та реального сектору економіки.

"Ми не побачили жодного кроку, спрямованого на підтримку реального сектору економіки, підприємств, так, як роблять зараз всі країни. Йде дискусія в Євросоюзі про те, скільки виділити на це коштів – 500 млрд євро, або трильйон. У нас – жодної гривні! Підприємці, які зупинили свій бізнес, які змушені закрити парикмахерські, магазинчики, кафе, повинні отримати поміч від держави, щоб відновити свою діяльність після закінчення карантину. Ми будемо наполягати, щоб це було внесено до бюджету, і реальний сектор економіки мав таку підтримку", - резюмував Юрій Бойко.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков на брифінгу після наради з керівниками парламентських фракцій і груп заявив, що позачергове засідання Верховної Ради відбудеться у понеділок, 13 квітня, орієнтовно о 14:00.