Юрій Бойко: Майже півтора мільйона дітей в Україні потребують допомоги

"Опозиційна платформа - За життя"

Майже півтора мільйона дітей в Україні потребують допомоги. Про це сказав співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко під час відвідання 27 травня дитячого будинку "Антошка" у Краматорську, повідомила пресслужба політсили.

Проблеми дітей, їх захист і допомога – завжди були в центрі уваги партії і особисто Юрія Бойка.

Зараз у дітей дуже багато проблем, пов'язаних з війною, епідемією. "У нас в країні 1 мільйон 400 тисяч дітей реально потребують допомоги. 33 тисячі дітей живе в зоні АТО/ООС, тобто під обстрілами, там, де існує реальна небезпека для життя. І наше завдання, як відповідальної політичної сили, вирішити всі проблемні питання на законодавчому рівні. Захистити дітей, допомогти багатодітним сім'ям, сім'ям, в яких народжуються діти", – сказав політик.

Зокрема він зазначив, що та допомога, яку сьогодні отримує молода сім'я – явно недостатня. "Ми бачимо, що ті 40 тисяч гривень, які сьогодні виплачуються за нинішнього курсу долара і цін, це дуже мало. Наша політична сила запропонувала зміни до бюджету, щоб за першу дитину давали 100 тисяч гривень, за другу – 250 тисяч гривень, за третю – 400 тисяч гривень. Причому це приблизно відповідає тому рівню, який був ще у 2013 році, якщо перерахувати на ціни і валюту. Це невеликі гроші, але вони дуже потрібні молодим сім'ям, щоб вони відчували впевненість у завтрашньому дні", – підкреслив Юрій Бойко.

І ще одне важливе питання, яке необхідно вирішити – це фінансування інтернатів для дітей та їхнє подальше функціонування.

"Що стосується фінансування і подальшого існування закладів, подібних до того, в якому ми сьогодні перебуваємо. Загальна хвиля, пов'язана з тим, щоб прибрати всі дитячі інтернати, яка пішла приблизно два роки тому, насправді не враховує дуже багато нюансів. Вчора я був у дитячому інтернаті, де перебувають 184 дитини, хворі на сколіоз. Цей інтернат збираються закрити і припинити його фінансування. Поруч – такий же інтернат, де займаються слабозорі діти. Тут – будинок дитини, який має свої особливості: сюди потрапляють діти, у яких немає батьків, відразу після пологового будинку. І огульно, ось так, під одну гребінку всіх закрити, – це величезна дурість. І ми проти цього будемо боротися, тому що треба враховувати всі особливості. Зрозуміло, що майбутнє за дитячими будинками сімейного типу. Але до цього треба прийти еволюційно, а не спочатку все закрити, а тільки потім думати, що ж робити далі", – зазначив він.

З краматорським дитячим будинком "Антошка" Юрія Бойка пов'язує давня дружба. І сьогодні напередодні Міжнародного дня захисту дітей опозиціонери приїхали не з порожніми руками. Найбільша радість для дітей – це іграшки.

"Опозиційна платформа - За життя"

"Мені завжди дуже приємно бути в краматорському будинку "Антошка", тому що колектив, який тут працює – це справжні ентузіасти своєї справи. Вони з дорогою душею ставляться до дітей, яких образила доля, які потрапили у складні життєві обставини. Якби всі ставилися до дітей, як вони, у нас в країні все було б добре", – підкреслив Юрій Бойко.

"Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя"

Також в ході робочої поїздки Юрій Бойко відвідав і передав подарунки багатодітній родині у Костянтинівці, яка пережила велике горе – загинув батько. У матері на руках залишилося четверо дітей, причому найменшому – всього два тижні. Допомога від держави мізерна – 5800 гривень на місяць на всю сім'ю.

"Як можна прожити і утримувати сім'ю за такі гроші? Коли стикаєшся з такими ситуаціями, розумієш, наскільки важливо, щоб держава звертала увагу і допомагала таким сім'ям. Це і фінансування, і моральна підтримка", – сказав парламентарій.

"Опозиційна платформа - За життя"

Побував Юрій Бойко і у Костянтинівському центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, в якому проходять реабілітацію 52 дитини, а також у дитячому будинку сімейного типу в Дружківці, де у родині Василя та Надії Бондарєвих виховуються 8 дітлахів. І, звісно, привіз дітям подарунки.

"Опозиційна платформа - За життя"