Євродепутат Радачовський обурений спробою рейдерського захоплення телеканалу "112 Україна" з боку СБУ

Євродепутат Мирослав Радачовський

Фото з відкритих джерел

Євродепутат Мирослав Радачовський прокоментував спробу співробітників СБУ провести рейдерське захоплення телеканалу "112 Україна".

"Перш за все, я б хотів сказати, що, якщо це об'єктивна інформація - я обурений новинами про те, що правоохоронні органи намагаються під сумнівним приводом заблокувати роботу одного з провідних українських телеканалів – "112 Україна". Особливо мене дивує участь у комерційній суперечці між колишнім і нинішнім власниками телеканалу Служби безпеки України. У європейських країнах і країнах демократичної Європи це неможливо. Спецслужби ніколи не втручаються в комерційні суперечки, і тим більше не намагаються впливати на роботу засобів масової інформації. Мені важко повірити, я не знаю, я не в Україні, що це, наприклад, це зроблено без відома президента республіки", – сказав він.

Радачовський також звернувся до українських суддів.

"Я в Словаччині теж працював як суддя 37 років і 214 днів. Я звертаюся до колег, суддів в Україні: Дорогі, колеги судді, будьте незалежні та справедливими. І вся Європа, і Європарламент, і весь демократичний світ вас підтримає. Треба бути справедливими, щоб свобода слова існувала не тільки в Україні, а й у всьому світі", – сказав європарламентар.

Нагадаємо, Шевченківський райсуд Києва 6 серпня відмовив СБУ і прокуратурі в арешті майна і корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

На телеканалі "112 Україна" звернення СБУ до суду з таким запитом вважають черговою спробою рейдерського захоплення, здійсненою за прямим наказом президента України Володимира Зеленського. Телеканал "112 Україна" упевнений, що дані дії влади є абсолютно незаконними.

"Канал "112 Україна" має намір звернутися до Ради Європи, Європейського парламенту, організації захисту журналістів, посольства іноземних держав, а також до Міжнародної редакційної ради із закликом забезпечити захист свободи слова в Україні", - йдеться в заява канал.

Власник телеканалу "112 Україна", народний депутат від Партії "Опозиційна платформа - За життя" Тарас Козак вважає цю атаку прямим тиском президента Володимира Зеленського.

"Спроба відібрати "112 Україна"- це прямий тиск Президента Зеленського на мене як на опозиційного депутата. Я і мої колеги по партії доб'ємося притягнення до кримінальної відповідальності всіх співробітників прокуратури і СБУ, які брали участь у цих незаконних діях. Це буде наука для всіх, хто задумає здійснювати нападки на незалежні засоби масової інформації", - зазначив Козак.

Loading...