ЄСПЛ нині розглядає п’ять справ "Україна vs Росія": У чому суть міжнародних претензій

ЄСПЛ

Одна зі справ пов’язана із незаконним переміщенням українських дітей з ОРДЛО до РФ

Наразі Європейський суд з прав людини розглядає п’ять міждержавних справ України проти Російської Федерації. Про це йдеться у звіті суду.

Зокрема, одна зі справ датована 2015 роком й стосується репресій російської окупаційної влади проти кримських татар. Тоді представники кримськотатарського народу звернулися до суду проти РФ з індивідуальним позовом.

Ще дві справи 2014 та 2016 років стосуються окупації кримського півострова та агресії на Донбасі. За цими позовами рішення ще не ухвалені.

Четверта справа пов’язана із незаконним переміщенням українських дітей з ОРДЛО до РФ. По цій справі суд також не ухвалив рішення.

Востаннє Україна зверталась до ЄСПЛ у 2018 році у зв’язку із переслідуванням українських громадян та протиправним захопленням у Керченській протоці й утриманням на російській території українських військових моряків, катерів та буксира. Ці справи теж ще перебувають на розгляді.

Новини за темою: Справа МН17: ЄСПЛ почав вивчення позову Нідерландів проти РФ

Нагадаємо, нещодавно постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй (ООН) Сергій Кислиця поінформував Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша та членів Ради безпеки ООН про проведення Російською Федерацією "місцевих виборів" в тимчасово окупованому Криму. 

Українські дипломати закликали іноземні держави та міжнародні організації засудити незаконні дії Росії та чітко заявити про невизнання результатів так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, а також посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом розширення санкцій.

Loading...