ЄС закликав Росію припинити політичні переслідування кримських татар

Обшуки у кримських татар Кримська солідарність

Євросоюз вважає незаконними обшуки, які проводять російські силовики у кримських татар

Європейський Союз засудив регулярні порушення прав людини в окупованому Криму. Російську Федерацію закликали припинити практику утисків і арештів, зокрема, представників кримськотатарського народу. Про це йдеться в заяві офіційного представника ЄС з питань зовнішньої політики.

"7 липня 2020 року сім осіб, в основному кримські татари, були арештовані на Кримському півострові за звинуваченням у політичній приналежності. Європейський Союз вважає їх затримання політично мотивованим і, оскільки вони були здійснені відповідно до російського законодавства російською "владою" на території України, незаконним відповідно до міжнародного права. Європейський Союз не визнає застосування російського законодавства в Криму і місті Севастополі та очікує негайного звільнення всіх незаконно затриманих українців", - йдеться у заяві.

ЄС очікує, що Росія припинить тиск на кримськотатарську спільноту.

"Міжнародні стандарти прав людини повинні бути гарантовані на півострові. Повний, вільний і необмежений доступ міжнародних правозахисників до всієї території України, включно з Кримом і м. Севастополь, як і раніше має першорядне значення", - додав зовнішньополітичний представник ЄС.

В ЄС також запевнили, що неухильно підтримують незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Новини за темою: Обшуки в будинках кримських татар: Нацполіція відкрила кримінальне провадження

Нагадаємо, 7 липня в анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками у помешкання кримських татар. Обшуки розпочалися з 04:00 одночасно в чотирьох районах Криму.

Пізніше заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова заявила, що заарештованих в окупованому Криму жителів намагаються видати за терористів. Родичі одного із затриманих повідомили, що на їхнє питання про мету обшуків силовики запитали, чи є в домі заборонена література "Хізб ут-Тахрір" (назва ісламістської партії, яка в Росія визнана терористичною організацією).Loading...