ЄС вважає, що повне виконання Мінських угод є єдиним ключем до стійкого миру на Донбасі, а українська влада взяла курс на їхній зрив, – Волошин

Олег Волошин Фото: Пресс-служба "Оппозиционной платформы - За жизнь"

Відмова від "Мінська" означає відмову від мирного врегулювання у цілому, акцентував парламентар

У Європейському Союзі заявили, що повне, а не вибіркове виконання Мінських угод є єдиним ключем до забезпечення стійкого миру в Україні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олег Волошин.

Олег Волошин зазначив, що європарламентар від Німеччини доктор Максиміліан Кра скерував запит до керівних органів Європейського Союзу з проханням сформулювати їхню позицію щодо ініціатив голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата України Віктора Медведчука і щодо проблеми "пробуксовки" мирного врегулювання на Донбасі.

"Я був впевнений, що у відповіді тією чи іншою мірою прозвучить прихильність Європейського Союзу до виконання Мінських угод. Приємно, що прозвучало більше. Там чітко сказано, що повне – це дуже важливо підкреслити, що повне, а не вибіркове виконання Мінських угод є єдиним ключем до забезпечення стійкого миру в Україні", – наголосив нардеп.

Олег Волошин зауважив, що відповідь від Європейської Ради на запит, який було скеровано ще в середині червня, збігся у часі із заявою віцепрем’єра Резнікова, який оприлюднив плани чинної української влади відмовитися від Мінських угод. Парламентар нагадав, що свого часу саме Мінські угоди стали виходом України з катастрофічної ситуації.

Новини за темою: Команду, а потім свідомість президента захопили противники компромісу щодо Донбасу, – Волошин

"І Порошенко, незважаючи на його періодичні натяки, що давайте якось по-іншому щось будемо робити, в цілому, офіційно, принаймні, ніколи ніхто з його команди, коли він був президентом, не говорив про те, що давайте від Мінських угод взагалі відмовимося. А у Зеленського це заявили. І тут отримують так фактично по зубах від Європейського Союзу. І це ж не просто риторика. Потрібно розуміти, що вихід України з Мінських угод автоматично підриває весь режим санкцій, який введений проти Росії", – наголосив Олег Волошин.

Парламентар резюмував: "Мінські угоди – це енний раз повторюю – затверджені резолюцією Ради Безпеки ООН, і ніякого іншого дієздатного механізму немає. Отже, відмова від Мінських угод означає відмову від мирного врегулювання в цілому".

Як повідомляли, Європейський Союз не бачить іншого шляху до миру в Україні, крім повного виконання всього комплексу заходів, передбачених Мінськими угодами. Про це йдеться в офіційній відповіді Європейської Ради (вищий координуючий орган ЄС) на запит депутата Європарламенту Максиміліана Кра, який він подав у зв'язку з Мирними ініціативами голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Своєю чергою, "Опозиційна платформа – За життя" вимагає від президента Володимира Зеленського відмовитися від курсу на ескалацію конфлікту.