ЄС наполягає на повному виконанні Мінських угод – відповідь на мирні ініціативи Медведчука

DW

Європейський Союз не бачить іншого шляху до миру в Україні, крім повного виконання всього комплексу заходів, передбачених Мінськими угодами. Про це йдеться в офіційній відповіді Європейської Ради (вищий координуючий орган ЄС) на запит депутата Європарламенту Максиміліана Кра, який він подав у зв'язку з Мирними ініціативами голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

"Європейський Союз продовжує стверджувати, що він буде продовжувати підтримувати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Він неодноразово давав зрозуміти, що повне виконання мінських угод - єдиний спосіб знайти міцне і мирне вирішення конфлікту на сході України", - йдеться в документі.

Запит позиції Європейської Ради євродепутат направив у зв'язку з очевидною пробуксовкою процес врегулювання на Донбасі, і висунутої Медведчуком ініціативою створення Парламентського виміру Нормандського формату.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр та перший заступник голови української делегації в Тристоронньої Контактної Групи Олексій Резніков зробив ще один крок до зриву переговорного процесу про світ на Донбасі. У своєму блозі для одного із західних видань він відкрито заявив про курс української влади на відмову від Мінських угод.

У свою чергу "Опозиційна платформа – За життя" вимагає від президента Володимира Зеленського відмовитися від курсу на ескалацію конфлікту.

"Вийти з-під впливу "партії війни" і повністю змінити склад переговорників з мирного врегулювання. Якщо у чиновника виникає протиріччя між особистою позицією і державними інтересами, це вирішується тільки одним способом – відставкою.

Ми закликаємо Володимира Зеленського згадати про свої передвиборні обіцянки, привести країну до світу. Повернутися до реалізації Мінських угод та забезпечити виконання домовленостей, досягнутих на зустрічі глав держав і урядів "нормандської четвірки" в Парижі.

Президент зобов'язаний звернути увагу на провокаційні і шкідницькі дії своїх підлеглих. Пора згадати, що відповідальність за відновлення миру перед українським народом несете саме Ви", – йдеться у заяві партії.