ЄС може направити представника на перемовини з Лукашенком, – президент Литви

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Там розглядають можливість провести конференцію на вищому рівні

Євросоюз розглядає можливість направити представника для прямих переговорів з владою Білорусі, заявив у вівторок президент Литви Гітанас Наусед, передає "Інтерфакс-Україна"

Він повідомив, що обговорив цю ідею з головою Євроради Шарлем Мішелем телефоном. За словами президента, також обговорювалися можливості провести зустріч ЄС на рівні лідерів або міністрів щодо ситуації в Білорусі.

"Мішель пообіцяв повернутися з пропозиціями, тобто щодо можливості направити представника ЄС для проведення прямих переговорів з білоруською владою, організувати конференцію міністрів на високому рівні, позачергове засідання Європейської ради - теж ймовірна альтернатива.

Литва готова бути посередником у цьому процесі - до цього нас зобов'язують і наша історична близькість, і сусідство, і факт, що ми надали притулок лідерам опозиції. Тому ми не залишимося байдужими, ми приймемо всі можливі заходи на дипломатичному рівні для налагодження контакту з усіма сторонами, щоб цей процес посередництва був ефективним, тому що він потребує декількох складових: перш за все, в готовності самої влади Білорусі розмовляти, представництві опозиції і, звичайно, активної ролі посередників", - сказав він.

Новини за темою: Почніть політичний діалог: Очільники МЗС восьми європейських країн закликали уряд Білорусі припинити переслідування

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі завершилися президентські вибори. За попередніми даними Центральної виборчої комісії, чинний глава Білорусі Олександр Лукашенко перемагає на президентських виборах, набравши понад 80%.

Водночас білоруси у відповідь на результати екзит-полів вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. 10 серпня МВС Білорусі визнало застосування спецзасобів проти мітингувальників у столиці країни.

У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, також відомо, що силовики почали стріляти по мітингувальниках.

У МВС Білорусі заявили, що протягом другого дня протестів у країні було затримано понад дві тисячі людей

У вівторок, 11 серпня, стало відомо, що опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська виїхала в Литву. Також вона записала відеозвернення, у якому пояснила, чому  виїхала із країни. 

У цей же ж день члени Ради Республіки та депутати Палати представників Білорусі зробили заяву щодо акцій протесту — шлях насильства не прийнятний для білоруського народу, а дії правоохоронних органів є адекватними.

Loading...