Є питання, яке блокує все, - Кулеба про перемовини з Росією щодо Донбасу

Глава МЗС України Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Українська сторона наполягає на тому, що перемовини повинні відбуватися з Російською Федерацією

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що намагання Росії змусити Україну вести прямий діалог з представниками ОРДЛО є найгострішою темою перемовин щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Про це Кулеба повідомив у інтерв'ю "Голосу Америки". 

"Є одне питання, яке блокує все. Якщо його розв’язати, можна далі рухатися вперед. Це питання – прямий діалог (з представники так званих "ЛНР" і "ДНР"- ред.)", - зазначив міністр. 

За його словами, російська сторона наполягає на тому, щоб Україна вела перемовини з представниками самопроголошених республік. Тоді як українська сторона прагне вести діалог з Російською Федерацією і шукати рішення з ними. 

"Вдалося б досягнути прориву в багатьох питаннях, якби ми змогли розв’язати цю проблему. Поки що рішення для неї немає – ви навіть у публічних заявах українських і російських можете побачити, що саме це є темою гострого протистояння", - пояснив Дмитро Кулеба.

Новини за темою: Кулеба назвав чотири "червоні лінії" щодо Донбасу

Також міністр додав, що Україна наголошує на питаннях безпеки: припинення вогню, розмінування територій, надання гарантій безпеки. За його словами, наразі триває планова робота над вирішенням цих проблем. 

"Цього можна досягати у разі наявності політичної волі. У нас така воля є. Іноді вона проблискує з того боку, потім згасає, потім знову проблискує. Ми хочемо, щоб ця воля "сяяла" там на постійній основі", - зауважив глава МЗС. 

Новини за темою: Кулеба висловив стурбованість поширенням в Україні антизахідної риторики

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначав, що введення Криму до "мінського формату" може заблокувати переговори щодо Донбасу. Loading...