Якщо влада не почує нас, то буде гірше, якщо почує людей на вулиці, – Пешко про відкритий лист Медведчука до президента

Анатолій Пешко

Під час круглого столу його учасники зробили крок для того, щоб влада дослухалася до думки суспільства, зазначив науковець

Якщо влада не почує звернення представників суспільства, то гірше буде, коли вона почує людей на вулиці.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання круглого столу на тему "Відкритий лист Віктора Медведчука до президента України" заявив перший віцепрезидент Академії економічних наук України, член наглядової ради "Українського інституту політики" Анатолій Пешко.

Трансляцію вів телеканал ZIK.

Науковець повідомив, що за підсумками сьогоднішнього засідання вісім відомих українських діячів підписалися під колективним листом до президента. Анатолій Пешко зауважив, що це черговий крок для того, щоб Володимир Зеленський прислухався до думки суспільства.

Новини за темою: Українська спілка інвалідів війни закликала Зеленського відреагувати на відкритий лист Медведчука

"Я не впевнений, на жаль, у тому, що цей крок буде ефективним, але я сподіваюся, що він почує нас, тому що якщо він не почує наше звернення, то гірше буде, якщо він почує людей на вулиці. Я не хотів би, щоб в нашій країні все вирішувалося через революції. Хотілося б, щоб країна розвивалася еволюційним шляхом, а не революціями, тому що революції – це завжди трагедія, це кров. Це завжди приводить до влади аферистів і пройдисвітів. Ми їх бачили в минулій владі, та і в цій їх багато залишилося. Тому треба очищати владу еволюційним шляхом, тобто поступово. І народ повинен уважно думати, перш ніж голосувати", – акцентував Анатолій Пешко.

Новини за темою: Кацман: Медведчук своїм листом до Зеленського простягнув йому руку допомоги, щоб порадити, використовуючи досвід і реалії сьогодення

Нагадаємо, у листі Зеленському Медведчук закликав главу держави прийняти реальність, в якій він існує.

"Президент повинен прийняти реальність, в якій він існує, ‒ ту Україну, про яку Ви дізналися, бути може, навіть більше, ніж хотіли, її проблеми і труднощі, бажання й очікування. Але це неминуче доведеться зробити, якщо Ви хочете будувати Україну, а не робити вигляд, що будуєте її, покращувати життя людей, а не "проводити реформи".

Якщо Ви хочете зробити Україну успішною країною, то Вам варто почати з себе. А бути успішним для Президента не означає йти шляхом концентрації своєї влади, як це робили і Ющенко, і Янукович, і Порошенко", - підкреслив у листі Медведчук.

Як повідомляли, "Опозиційна платформа – За життя" наполягає, щоб президент Володимир Зеленський публічно відреагував на лист, який йому написав Віктор Медведчук.

З проханням до Володимира Зеленського відповісти на лист Віктора Медведчука звернувся і Союз юристів України.