Якщо Україна не поверне ринки збуту, то перетвориться на суто сировинну державу, – політолог

Політолог Олександр Лазарєв Скріншот відео

Відновлення економічних відносин з Росією вкрай необхідне, наголосив Олександр Лазарєв

Якщо зараз Україна не скористається можливостями повернення ринків збуту і стабілізації економіки, то в майбутньому перетвориться на суто сировинну державу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олександр Лазарєв.

Експерт, коментуючи скасування Росією санкцій з кількох українських підприємств, наголосив на необхідності відновлення економічних відносин із сусідньою державою.

"Відновлення, незважаючи на будь-які політичні, ідеологічні відносини з нашим північним сусідом, відновлення економічного сполучення вкрай необхідне, адже економіка – вона є первинною. Ми повинні розуміти – так, у нас взаємини потребують багато кращого з РФ, але чи можемо ми зараз без ринків збуту щодо високотехнологічного, високоіндустріального продукту? Ні, не можемо", – наголосив Олександр Лазарєв.

Новини за темою: Медведчук: Санкції Києва проти Москви не заподіяли шкоди РФ, але завдали серйозної шкоди економіці України

Політолог застеріг, що Україну можуть очікувати серйозні труднощі, якщо зараз наша країна не скористається можливістю повернути ринки збуту.

"Віктор Медведчук правильно сказав, що фактично 1:10 нам надали можливість західні партнери. 1:10! Ще раз задумайтеся над цими цифрами. Тобто ми втратили величезну кількість потенціалу, величезну кількість надходжень до бюджету і величезну кількість робочих місць. Якщо ми зараз, під час кризи, коли "обнуляються" ринки збуту і "обнуляються" потужності економіки, Україна перебуває взагалі в депресії, я б навіть так висловився, в економічній депресії, якщо ми зараз не будемо користуватися можливостями повернення ринків збуту і стабілізації нашої економіки, то в майбутньому, чесно кажучи, ми перетворимося, дійсно, на суто сировинну державу. Тому що ми знищимо своє виробництво, а без виробництва, без такої кількості надходжень до бюджету від індустріальної продукції Україна просто почне фрагментуватися, тому що грошей в бюджеті не вистачить для утримання інфраструктури", – сказав Олександр Лазарєв.

Нагадаємо, Росія оголосила про одностороннє зняття санкцій з трьох українських підприємств і готується дозволити їм постачати свою продукцію в РФ. Про це повідомив президент країни Володимир Путін під час наради з урядом за участю прем'єр-міністра Михайла Мішустіна.

Російський прем'єр підкреслив, що на проханні українських промисловців наполягав голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук. Саме це політики і обговорювали під час зустрічі на початку жовтня.

Як заявив напередодні голова політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктор Медведчук на зустрічі з виборцями і партійним активом в Луганській області, найближчим часом буде запущений Лисичанський нафтопереробний завод, робота якого була законсервована у 2012 році.

Loading...