Якщо слова Жванії підтвердяться, це означатиме, що Майдан фінансували з-за кордону, – експерт

Радіо Свобода

Для Брюсселя це є страшнішим, ніж притягнення до відповідальності Порошенка або Турчинова

Якщо нова заява колишнього народного депутата Давида Жванії підтвердиться, то це означатиме, що Майдан фінансували з-за кордону.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі  ZIK заявив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

Експерт, коментуючи заяву колишнього народного депутата Давида Жванії про те, що у 2014 році посольство Литви здійснювало постачання зброї та грошей активістам Євромайдану з метою повалення влади в Україні, зауважив, що зараз важко спрогнозувати, як на це відреагує Європа. Але, судячи з реакції щодо корупційної діяльності колишнього голови "Укравтодору" Андрія Новака, а реакція була саме з Польщі, а не з української сторони, певні заяви будуть. Однак, ймовірно, що лунатимуть вони не з Брюсселю.

"Давайте дуже чітко розуміти, що там мова йде не тільки про українських чиновників. Мова йде про те, що, якщо ці факти підтвердяться і чиновники Європейського Союзу це визнають, або буде встановлений доконаний факт давання хабаря, то в такому випадку підтверджується теза про те, що Майдан був інспірований з-за кордону і фінансувався з-за кордону. От що для Брюсселя є більш страшним, ніж розслідування, проводки, переведення грошей на зброю, або притягнення до відповідальності пана Порошенка або ж пана Турчинова.  Ось це Європу хвилює менш за все", – заявив Валентин Землянський.

Новини за темою: Таким політикам, як Порошенко, треба "відпочити", – Верещук про заяви Жванії

Окрім цього гість ток-шоу зазначив, що інформація про потоки, звідки та куди вони пішли, давно відслідкована та чекає "свого часу".

Нагадаємо, колишній народний депутат Давид Жванія, який у 2014 році входив у близьке коло соратників Петра Порошенка, заявив, що посольство Литви було одним із джерел фінансування Майдану, а внутрішнім каналом - "Діамантбанк".

Про це колишній нардеп заявив у відеозверненні, оприлюдненому в YouTube.

"Я також знаю про те, як фінансувався державний переворот. Фінансування захоплення влади здійснювалося декількома способами. Одним із зовнішніх джерел було посольство Литви, через яке передавалися гроші і зброя. А внутрішнім каналом був "Діамантбанк". У мене є документальні свідчення, що підтверджують мої слова. Тому я ще раз звертаюся до генпрокурора Ірині Венедіктової: відкрийте кримінальні справи, викличте мене на допит. Українці повинні, нарешті, дізнатися правду про те, що тоді відбулося", - сказав Давид Жванія.Loading...