Якщо буде критична ситуація із захворюваністю на COVID-19, слід запровадити надзвичайний стан, – Качура

Олександр Качура Фото з відкритих джерел

Вибори у такому разі проводити не можна, зазначив парламентар

У разі погіршення ситуації з COVID-19 в Україні потрібно запровадити надзвичайний стан. Під час надзвичайного стану вибори не проводять.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Качура.

Олександр Качура зазначив, що, якщо в Україні буде зростати кількість хворих на коронавірус і в країні складатиметься критична ситуація, потрібно буде ухвалити політичне рішення і запровадити надзвичайний стан в Україні. Народний депутат нагадав, що він був прихильником такого кроку ще раніше, і попереджав, що урядова постанова про запровадження карантину є неконституційною. Згодом рішення про неконституційність згаданої постанови ухвалив КСУ.

Новини за темою: Від місцевих виборів до переходу на зимовий час: Топ-7 змін в Україні у жовтні

"Тому я вважаю, що єдиний правовий механізм, коли ми будемо запроваджувати (я не кажу "якщо", а кажу "коли"), бо ми зараз бачимо в усіх країнах, таких, як Ізраїль, інших країнах запроваджуються заходи жорсткого карантину. І єдиний правовий і правильний шлях – це введення надзвичайного стану, це рішення РНБО, президент звертається до ВРУ, ВРУ ухвалює таке рішення. Під час введення надзвичайного стану вибори не проводяться. Інші права громадян також обмежуються", – сказав Олександр Качура.

Нагадаємо, Верховна Рада України скасувала всі свої пленарні засідання до 20 жовтня через велику кількість хворих на коронавірус народних депутатів. 

Також нагадаємо, що лідер партії "Європейська солідарність" та п’ятий президент України Петро Порошенко захворів на COVID-19. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

Додамо, керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що найближчими місяцями кількість хворих на коронавірус COVID-19 може коливатися від 7 до 9 тис. нових випадків на день.

Loading...