Якби не місцеві вибори, танкер Delfi пролежав би до наступного року, – Гіганов

Танкер Delfi прибрали з узбережжя Одеси Facebook Владислава Криклія

Судно відбуксирували до Чорноморського порту

На цей момент танкер Delfi, який торік затонув біля одеського узбережжя, відбуксирували до Чорноморського торгового морського порту. Але, якби не наближення місцевих виборів, то судно пролежало б до наступного року.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив депутат Одеської міської ради Богдан Гіганов.

За його інформацією, зараз тривають дії стосовно підняття танкера на суходіл. Уже підготовлене місце, де має надалі перебувати це судно.

"Якби не стояло питання зараз про місцеві вибори, я думаю, що цей Delfi пролежав би до наступного року. На цей момент міська влада намагається собі, я маю на увазі Труханова і його команду, привласнити ту перемогу, якої добивались всі люди, всі одесити, медіаспільнота", – наголосив Богдан Гіганов.

Новини за темою: Процес евакуації танкера "Делфі" за 9 місяців став складнішим і набагато важчим, – Плачкова

Депутат наголосив, що репутаційні втрати у влади з огляду на ситуацію із затонулим судном, безумовно, є, але якими саме вони є, зазначив політик, стане відомо у день місцевих виборів – 25 жовтня.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року танкер Delfi через сильний шторм зірвало з якоря і він сів на мілину. У результаті евакуювали трьох членів екіпажу. З того моменту танкер залишався у морі.

Пізніше, 21 червня 2020 року, поблизу узбережжя Одеси із затонулого Delfi почало розливатися паливо.

18 липня дві спроби підняти з мілини та поставити на кіль аварійний танкер Delfi біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття Delfi з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас 26 липня події навколо танкера Delfi визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.

Пізніше стало відомо, що підготовка до підйому танкера Delfi, який затонув біля одеського пляжу, затягується через погодні умови та характер дна.

На початку вересня Господарський суд Одеської області заарештував танкер Delfi компанії Mister Drake PC за позовом Адміністрації морських портів України.

10 вересня 2020 року міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що танкер Delfi нарешті прибрали.

Loading...