Якби ДБР не було політизоване, було б зобов'язане допитати Жванію, – Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Без цього суд не зможе винести правосудне рішення з приводу втрати Криму, наголосив академік

Якщо колись в Україні буде суд з приводу втрати Криму, то суд зможе винести правосудне рішення тільки тоді, коли врахують абсолютно всі заяви на цю тему, зокрема, і колишнього народного депутата Давида Жванії.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість студії зауважив, що у Державному бюро розслідувань (ДБР) розглядають заяви щодо Криму, проте правової оцінки щодо ситуації з Кримом досі ніхто не дав. На його думку, якби ДБР не було політизованою інституцією, було б зобов’язане допитати колишнього народного депутата Давида Жванію з огляду на його заяви та бажання дати свідчення. Він пояснив, як це можна зробити.

"Або посилається група слідчих в ту країну, де він знаходиться разом із представниками дипломатичних – чи консульства, чи посольства, і допитують. Або ж він же пропонує – я готовий приїхати в Україну, допитайте мене, надати йому безпеку, бо він – важливий свідок, його можуть просто вбити, як тільки він ступить на територію України", – сказав Віталій Журавський.

Новини за темою: Зізнання Жванії у скоєнні злочинів разом з Порошенком й Турчиновим під час Майдану

Гість студії продовжив: "Якщо колись – я не вірю, що за нинішньої влади це можливо, – якщо колись все ж таки буде суд в Україні з приводу втрати Криму і будуть з’ясовані всі причини, то суд може винести правосудне рішення, вердикт тільки тоді, коли врахують всі абсолютно заяви на цю тему. Якщо там не буде у цій мозаїці заяви про злочин свідка – того ж Жванії… Жванія ж – непроста людина. Він же був міністром, був депутатом, він був наближений до Порошенка, до Турчинова, до Яценюка. Він – важливий свідок".

Як повідомляли, колишній народний депутат Давид Жванія, який раніше був соратником попереднього президента Петра Порошенка, відреагував на попередні результати розслідування ДБР щодо анексії Криму Росією у 2014 році. За його словами, відомство фактично виправдало колишнього в. о. президента України Олександра Турчинова, який, як стверджує Жванія, є "головним винуватцем" захоплення півострова.

Нагадаємо, раніше Печерський суд Києва зобов'язав офіс генпрокурора порушити справу про підготовку державного перевороту, про який в одному зі своїх відеозвернень розповідав Жванія.

Loading...