Як людині не соромно? – Разумков заявив, що Юрченко кинув тінь на всю владу і мав би скласти мандат

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

УНІАН

За словами спікера, в українській практиці вже були випадки, коли політики складали свої повноваження після подібного

Гучний корупційний скандал за участі нардепа Олександра Юрченка кидає тінь на весь парламент, на всіх народних депутатів та на всю владу.

Відповідну заяву в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK зробив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, відповідаючи на питання диктора, чи втратив нардеп Олександр Юрченко, якого підозрюють у хабарництві, етичні підстави бути депутатом.

"Рішення таке приймає суд. Я не можу про це говорити як голова ВРУ, я можу говорити, мабуть, як людина. Ми всі бачили ті записи, вони, м’яко кажучи, викликають реакцію у суспільстві, і суспільство побачило, почуло. Ми бачимо підозри, ми бачимо людей, які затримані у рамках цього слідства. 

Тут головне, мабуть, навіть не юридичне покарання, яке, я впевнений, повинно бути відповідно до чинного законодавства, а те… Я не знаю, як людині не соромно, тому що дуже багато людей, у першу чергу, від партії "Слуга народу", вони прийшли на сподіваннях виборців, що вони будуть іншими. На жаль, сьогодні цей ганебний випадок – він кидає тінь на весь парламент, на всіх народних депутатів, на всю владу. І, я думаю, що людина повинна була мати стрижень і зробити те, що повинна була зробити, – можливо, написати заяву про складання депутатських повноважень для того, щоб потім ніхто нікого не звинувачував, що є якийсь тиск, що це представник більшості", - сказав Разумков.

За словами спікера, в українській практиці вже були випадки, коли до політика були обґрунтовані підозри й він складав свої повноваження.

"Ми бачили такі ситуації у парламенті, коли до людини були обґрунтовані підозри, народні депутати складали із себе депутатські повноваження. І я думаю, що це було б і по-чоловічому, і з точки зору політика. Я розумію, що політична кар’єра на цьому завершилась представників цього скандалу, однак це було б правильно, і тут я згідний із президентом, і іншими народними депутатами, які висловлювали схожу позицію", - додав Разумков.

Новини за темою: Стефанчук оголосив про виключення Юрченка з фракції "Слуга народу"

Нагадаємо, раніше Національне антикорупційне бюро опублікувало матеріали щодо передачі частини хабаря народному депутату Олександрові Юрченку із фракції "Слуга народу", а також закликало генерального прокурора підписати підозру нардепу.

Сьогодні, 17 вересня, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала клопотання про тримання під вартою народного депутата "Слуги народу" Олександра Юрченка, якого підозрюють в отриманні хабаря.

Згодом Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила підозру народному депутату України Олександру Юрченку, якого підозрюють у хабарництві. Зокрема, прокуратура проситиме суд взяти нардепа під варту з можливістю внесення застави у розмірі 6,5 млн гривень.Loading...