Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Як грім серед ясного неба": МЗС Угорщини викликало посла України через інцидент на кордоні

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто AP

У МЗС висловили обурення через інцидент, але сподіваються на відновлення добрих відносин

Посла України в Будапешті Любов Непоп викликали в Міністерство закордонних справ Угорщини після того, як політику Іштвану Грежі було відмовлено у в'їзді в Україну. Про це заявив міністр закордонних справ Петер Сіярто, повідомляє Hungary Today.

"Це було як грім серед ясного неба", - сказав Сіярто.

Він також додав, що Грежі, уповноваженому міністерства, що відповідає за співпрацю між округом Саболч-Сатмар-Берег Угорщини та Закарпатською областю України, який також відповідає за координацію схеми розвитку дитячих садів в Карпатському басейні, було відмовлено у в'їзді.

Сіярто повідомив, що поінформував посла про обурення Угорщини, але сподівається на відновлення добрих відносин.

"Ми викликали сьогодні сюди, до Міністерства закордонних справ, посла України, щоб висловити своє обурення таким ставленням, передали свій протест і сподіваємося, що одного дня Україна справді повернеться до пошуку спільних історій успіху та співпраці на основі взаємної поваги. Ми готові до цього", - написав він у своєму Facebook.

Сіярто додав, що на переговорах з його українським колегою Дмитром Кулебою два з половиною тижні тому вони домовилися залишити позаду напруженість, яка виникла під час місцевих виборів в Україні, і зосередитися на "позитивних питаннях, які можуть стати основою для спільної історії успіху".

За словами Сіярто, заборона на в'їзд для Грежі суперечить розвиткові дружби та пошуку спільного успіху.

Новини за темою: Угорщина наклала вето на бюджет Євросоюзу через розбіжності щодо міграційної політики

Нагадаємо, напередодні українські прикордонники розвернули на кордоні угорського політика Іштвана Грежу, якому заборонено в'їзд в Україну через втручання угорського уряду в місцеві вибори.

Пізніше посол Угорщини Іштван Ійдярто запевнив, що його країна не планує готувати відповідь на заборону.

Loading...