Я нічого не боюся: Кива відповів Рябошапці щодо репресій

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива.

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Місце цим посадовцям не у теплих кріслах Офісу генпрокурора, а на лаві підсудних, каже нардеп

Офіс генпрокурора та його керівництво зловживають службовим становищем, порушують закон та діють на користь злочинних кланів, які нині контролюють українські міста.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, після засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ілля Кива.

На засіданні Комітету, на якому був присутній генпрокурор Руслан Рябошапка, опозиційний політик порушив питання щодо інциденту із громадянином на прізвище Майман в одному з ресторанів. Цей чоловік, нагадав Ілля Кива, є фігурантом у справі щодо розкрадання підприємства в Херсонській області. Ілля Кива розповів, що чоловік його вдарив, натомість парламентар діяв відповідно до закону, звернувся до правоохоронців.

"Але Майман, розуміючи, що провокація провалилася, їде до Державного бюро розслідувань, де його перехоплює ваш заступник Чумак, який, я вважаю, діє в інтересах угруповання Палатного... Ваше внесення у ЄРДР щодо мене є злочинним і порушенням закону", – заявив Ілля Кива, звертаючись до присутнього на засіданні Комітету генпрокурора Руслана Рябошапки.

З його слів, ідеться про спроби нівелювати діяльність його як опозиційного політика. Ілля Кива на засіданні Комітету також наголосив, що реформа прокуратури є нівельованою, бо якщо відносно народних депутатів допускають такі "ляпи", то що говорити про пересічних українців.

Згодом у кулуарах, після засідання Комітету, парламентар заявив, що ситуація у прокуратурі є катастрофічною.

"Насправді за пів року перебування на посаді генерального прокурора не було жодного ефективного затримання, ефективних процесів боротьби з корупцією, боротьби зі злочинністю. Ми тільки бачили зміну назв: Генеральну прокуратуру – на Офіс прокуратури, а здебільшого, перетрусили колоду, і, у принципі, вони і далі продовжують. Вони – люди, які викриті законом. Ті, хто мають його (закон. – Ред.) берегти, вони його і порушують", – заявив Ілля Кива.

Новини за темою: Ілля Кива: Президент має звільнити Рябошапку із посади генпрокурора

Парламентар зазначив, що сьогодні він не без підстав звинуватив Офіс генпрокурора та його керівництво у використанні службового становища, у порушенні закону, у діях на користь злочинних кланів, які нині контролюють українські міста. Ілля Кива зауважив, що люди з цих кланів перебувають поза межею досяжності правоохоронної системи. Понад те, сьогодні вони мають можливість не лише впливати на перебіг розслідувань та дії правоохоронців, а навіть розставили своїх людей, які надаватимуть їм можливість залишатися безкарними, заявив нардеп.

"Як наслідок, це дії генерального прокурора відносно тих політиків та народних депутатів, опозиційних партій, які викривають ці злочини, які готові боротися із свавіллям, яке відбувається сьогодні на наших вулицях", – заявив Ілля Кива та додав, що місце згаданих посадовців – не у теплих кріслах Офісу генпрокурора, а на лаві підсудних.

Як повідомляли, Ілля Кива заявляв, що Руслан Рябошапка системно порушує законодавство і покриває злочинність, тому президент України має прийняти вольове рішення і звільнити його із займаної посади.

Раніше народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Ілля Кива розповів про нещодавній конфлікт з Майманом та заявив, що його ціллю було вивести політика із гри.

Loading...