Я не його союзник: Т.в.о. генпрокурора Чумак відкидає звинувачення в затягуванні справи Порошенка

РБК-Україна

Він назвав розслідування справ п'ятого президента "не надуманими"

Т.в.о. генпрокурора Віктор Чумак заявив, що Офіс генпрокурора не затягував навмисно справи експрезидента Петра Порошенка, а підозри не виписувалися, оскільки їх потрібно ретельно перевіряти.

Про це він сказав в інтерв'ю Главкому.

За словами Чумака, якщо підписати необґрунтовану підозру і суд її такою визнає, то доведеться самому відповідати в кримінальному порядку.

"Підозра – це ж не один аркуш, а сто сторінок, на яких описується конструкція злочину, щоб суд її прийняв. Якщо ж ти підписуєш необґрунтовану підозру і суд її такою визнає, ти так само відповідаєш в кримінальному порядку за незаконне притягнення до відповідальності", - розповів він.

Т.в.о. генпрокурора додав, що фактів, достатніх для висунення підозри у слідства немає.

"Їх не висмокчеш з пальця. Воно ж в суді потім все розвалиться", - зауважив він.

Разом з тим заступник генпрокурора не став називати справи проти Порошенка надуманими, але зазначив при цьому, що не може підписати незаконний документ.

"Не можу сказати, що вони надумані. Ви знаєте, що мене ніяк не можна вважати союзником Порошенка – я був дуже жорстким його опонентом. Але, будучи заступником генпрокурора, я не сказав ані слова щодо його злочинів. Бо це було б сприйнято як звинувачення з боку посадової особи", - сказав Чумак.

Новини за темою: Виконувати обов'язки генпрокурора буде Чумак: Що про нього відомо

Він підкреслив, що, якщо завтра йому принесуть підозру Порошенку і він не підпише її, то всі будуть говорити, що експрезидент йому заплатив.

"Але ж я не можу підписати незаконний документ", - пояснив Чумак.

Нагадаємо, 5 березня Верховна Рада звільнила Руслана Рябошапку з посади Генерального прокурора України. За його звільнення проголосували 263 народні депутати.

Він пішов із зали ВР одразу після голосування і заявив, що йде з посади для того, щоб потім повернутися.

Новини за темою: Не показав результат: Зеленський прокоментував роботу Рябошапки

Тимчасовим виконувачем обов'язків генпрокурора Рябошапка призначив Віктора Чумака.

Loading...