live

Я не чекав імпічменту та пандемії, - Зеленський про перший рік президентства

Президент України Володимир Зеленський

РБК-Україна

Володимир Зеленський зазначив, що історія з імпічментом президента США "перетворила нашу країну на історію про Трампа"

Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки першого року свого президентства та зазначив, що він не очікував імпічменту Трампа та пандемію коронавірусу, які ускладнили ситуацію в країні.

Про це глава держави повідомив у колонці із заголовком "Я очікував на війну. Я не чекав імпічменту Трампа чи пандемії" для видання The New York Times.

Так, президент розповів, що історія зі спробами оголосити главі США Дональду Трампу імпічмент після їхньої телефонної розмови "стала некомфортною" для самого Зеленського. Глава держави зазначив, що це "відвертало увагу Америки та міжнародної спільноти від питань, які були найважливішими для України, і перетворило нашу країну на історію про президента Трампа".

"Незалежно від того, скільки думок, чуток і теорій з’являлися у зв’язку з телефонною розмовою з моїм американським колегою, і попри те, що контроверсійність закінчилася питанням про імпічмент пана Трампа, Україна залишається хорошим партнером і другом США", - додав Зеленський. 

Водночас український глава підкреслив, що його країна надалі продовжує отримувати військову підтримку від США для захисту незалежності, а також підтримку "демократів, республіканців та звичайних громадян".

Також Зеленський у своїй статті підняв питання "war in eastern Ukraine" (війни на сході України), де зазначив, що єдиними варіантами для її завершення є "дипломатія та діалог".

"Ми відновили діалог з Росією, і це допомогло повернути три кораблі та 24 українських військових, захоплених рік тому; відбулося певне розведення сил на Донбасі; завдяки обміну 131 українець зміг повернутися додому", - зазначив президент.

Водночас Зеленський наголосив, що конфлікт підриває безпеку та стабільність у Європі, а Україна потребуватиме подальшої підтримки союзників для його завершення.

Новини за темою: Зеленський впевнений у підписанні нової програми з МВФ у травні

Наступним викликом український глава назвав пандемію коронавірусу.

"Серед цих криз мені давала і продовжує давати надію міжнародна співпраця", - додав президент.

У цьому контексті Володимир Зеленський згадав використання Ан-225 "Мрія" для доставки медичних вантажів до низки країн, відправку українських лікарів до Італії, як і допомогу для України від міжнародних партнерів, зокрема, США, ЄС, Туреччини та ОАЕ.

"Ми очікуємо на обіцяну допомогу від МВФ та інших для стабілізації економіки країни після пандемії", - пояснив український глава. 

До слова, завершується ця стаття словами про те, що "попереду далека дорога", але за підсумками першого року президентства він "бачить надію" та сподівається, що разом вдасться "зробити світ та Україну кращим місцем".

Нагадаємо, нещодавно КМІС провів соціологічне опитування, згідно з яким 46% українців вважають, що президент за рік успішно справлявся зі своїми обов'язками, в той час як 45% громадян дотримуються протилежної думки. 

Loading...