Вироки у справі МН17 будуть щонайменше через кілька років, - Єнін

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

За словами посадовця, мета України - притягнути Російську Федерацію та її вище керівництво до відповідальності за факти порушення міжнародного права

Часові межі судового процесу щодо збитого "Боїнга" MH17 можуть тривати декілька років. Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Ми чудово розуміємо, що часові рамки цього процесу (судовий процес по справі МН17 - ред.) можуть мати декілька років. Ми переконані, що цей список не буде обмежено. І що в подальшому ми можемо розраховувати на те, що перед правосуддям постане в тому числі і вище військово-політичне керівництво Російської Федерації.

Вироків слід чекати щонайменше кілька років. Такі процеси не відбуваються швидко. До того ж, швидкість не має зашкодити якості. Оскільки ми чудово розуміємо всі ризики подальшого оскарження відповідних рішень в Європейському суді з прав людини, нам потрібна якість", - розповів Єнін.

За словами заступника міністра, мета України - притягнути Російську Федерацію та її вище керівництво до відповідальності за факти порушення міжнародного права, за анексію Криму, за втручання військових на Донбасі, в тому числі за збиття малайзійського "Боїнга".

На питання журналіста, чи може взагалі керівництво Російської Федерації бути притягнутим до відповідальності через такий проміжок часу, він відповів, що в міжнародному праві діє принцип невідворотності.

"Це є, на жаль, на сьогоднішній момент невід’ємна частина механізмів, які передбачають міжнародне право. Не менш важливим є фактор невідворотності. Саме на це здійснюється ставка. Ми бачимо що поступово кільце навколо Росії стискається", - додав Єнін.

Новини за темою: Справа МН17: Доступ на нове судове засідання обмежать через карантин

Нагадаємо, у березні 2020 року в непідконтрольному Донецьку був заарештований один із чотирьох ключових фігурантів справи про катастрофу малайзійського "Боїнга 777" рейсу МН17, збитого в небі Донбасу у 2014 році, - Леонід Харченко.

Loading...