Лукашенко доручив запросити в Білорусь генпрокурорів України і РФ щодо справи "вагнерівців"

Олександр Лукашенко під час наради БЕЛТА

Глава Білорусі має намір розв'язувати це питання на підставі міжнародних договорів і угод

Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив запросити генеральних прокурорів Росії та України щодо затриманих бойовиків ПВК "Вагнер". Про це він заявив 6 серпня на нараді про забезпечення безпеки виборчої кампанії, повідомляє БЕЛТА.

"Щоб зняти ці дозвільні розмови з приводу так званих 33 богатирів (затримані раніше в Білорусі "вагнерівці" - ред.), я попрошу генерального прокурора. Ми вчора довго розмовляли на цю тему з президентом України Володимиром Зеленським. Моя позиція була однозначною: у нас є білоруські закони, правопорушення вони здійснювали на території Білорусі. Все те, що у нас сьогодні в Слідчому комітеті виявлено, ми знаємо", - зазначив Лукашенко.

У зв'язку з цим білоруський президент доручив запросити генеральних прокурорів України та Росії. Після чого голова Слідчого комітету доповість сторонам разом з Комітетом держбезпеки оперативну інформацію щодо події, а також інформацію слідчих.

Новини за темою: Лукашенко пообіцяв видати Україні "вагнерівців", – ЗМІ

"Покладіть втрьох (генеральні прокурори - ред.) перед собою міжнародні договори та угоди з Російською Федерацією і Україною, і які ми підписали в багатосторонньому плані (ми ж зобов'язання взяли на себе і в цій ситуації теж), наші закони... Втрьох вирішіть", - додав білоруський глава. 

Нагадаємо, вчора президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Олександром Лукашенком, під час чого глави двох держав обговорили питання, пов'язані із затриманням бійців ПВК "Вагнер". 

Зокрема, Зеленський наголосив на необхідності взаємодії органів держав у передачі осіб, підозрюваних у тероризмі. 

Loading...