Вимоги Росії до ООН: Зняття санкцій в обмін на припинення вогоню

Фото з відкритих джерел

РФ зазначила, що "припинення вогню буде неповним без скасування санкцій"

На засіданні Ради безпеки ООН делегація Російської Федерації фактично заявила, що без зняття міжнародних санкцій не буде глобального припинення вогню на сході України. Про це повідомив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко у Facebook.

Оприлюднивши уривок звернення російської делегації, Ніколенко нагадав, що ранiше Росія натякала на скасування санкцій начебто через гуманітарні проблеми у зв'язку із пандемією COVID-19.

"Раніше ми чули лише те, що санкції заважають гуманітарній допомозі для боротьби із COVID-19. Не допомогло, тому вирішили повернутися до старих практик – шантажу. Заява РФ пояснює, чому продовжується насильство в Україні, Сирії, Лівії та інших місцях, де Росія є стороною конфлікту. Але ми добре знаємо, що навіть якщо санкції теоретично будуть скасовані, припинення вогню не буде", - зазначив дипломат.

Зазначимо, 23 березня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав світ до негайного припинення вогню у зв’язку з пандемією. Проте російська делегація в ООН прокоментувала це звернення такими словами:

"Ми вважаємо дуже актуальними звернення Генерального секретаря щодо глобального припинення вогню... Але це припинення буде неповним без заклику секретаря скасувати санкції, які можуть підривати спроможність країн реагувати на пандемію", - говориться в уривку звернення, яке оприлюднив Олег Ніколенко.

Новини за темою: ООН закликала Україну терміново ратифікувати Стамбульську конвенцію

Нагадаємо, раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що політика санкцій проти РФ буде зберігатися, поки не буде прогресу у вирішенні питання конфлікту на Донбасі.

Loading...