Опозиція вимагатиме створення спецкомісії ПАРЄ для розслідування ультраправого екстремізму, – Шарій

Анатолій Шарій

112.ua

Величезна кількість європейських депутатів відреагувала на напади радикалів в Україні, зауважив Анатолій Шарій

Опозиція вимагатиме у ПАРЄ створити спеціальну комісію, щоб розслідувати діяльність ультраправого екстремізму в Україні.

Про це в ефірі програми "Міжнародна панорама" на телеканалі ZIK під час включення заявив лідер Партії Шарія Анатолій Шарій.

Анатолій Шарій зауважив, що, коли почалися напади радикалів, мета яких полягала у залякуванні, він та його однодумці вирішили дати відповідь, яка не могла полягати у прямому протистоянні на вулицях, а полягала у зверненні до європейських структур.

"Можна було зрозуміти, що європейські структури на це відреагують, і реально в ПАРЄ відразу на це відреагували. Величезна кількість європейських депутатів на це відреагували... А далі ми будемо вимагати створення спеціальної комісії ПАРЄ для того, щоб розслідувати діяльність ультраправого екстремізму", – зазначив Анатолій Шарій.

Новини за темою: Радикальні організації – це частина і суть влади, – Лукаш

"Що зараз відбувається? Зараз відбувається низка розслідувань в Європі. Одне розслідування ініційоване мною, воно відбувається в Іспанії, в Королівстві Іспанія. Так ось, там розбираються силовики з цим всім рухом. Я не показував якось зі своїм забарвленням, я дав факти. Ось дивіться, ось такий фактаж: загрози вбивства прямі, напади, спроби вбивства тощо. До чого ми приходимо? До того, що це терористична організація. Якщо це терористична організація, до неї потрібно ставитися як до терористів, чи то пак всі спонсори повинні потрапити під санкції, арешт майна на території ЄС тощо. Вони повинні бути просто нерукоподатними. Вони повинні бути "законтаченими", і зараз вони такими стають", – наголосив Анатолій Шарій.

Новини за темою: Такого радикалізму, як зараз, в Україні не було, – Леся Забуранна

Як повідомлялося, раніше член Комітету з громадянських свобод і правосуддя Європарламенту Беттіна Фоллат обурена серією недавніх нападів радикалів в Україні.

"За останні декілька місяців ми стали свідками цілої серії нападів екстремістів з украй правих угруповань на політиків, активістів, мігрантів і біженців в Україні. Минулого місяця член українського парламенту Олег Волошин зазнав нападу групи радикалів у центрі Києва. Це тільки один із прикладів насильства, що триває, з боку ультраправих в країні", - зазначила вона.

Додамо, що 27 серпня на трасі Київ – Харків під Люботином представниками "Національного корпусу" і "Азова" було скоєно збройний напад на автобус, в якому їхали 22 члени організації "Патріоти – За життя". Автобус був заблокований, і по ньому був відкритий вогонь з автоматичної зброї, повідомили в пресслужбі партії "Опозиційна платформа – За життя".

Там зазначили, що вогнепальні поранення отримали дві людини, які перебувають у важкому стані. Після обстрілу з автоматичної зброї по членах організації "Патріоти – За життя" велася стрілянина з травматичної зброї, в результаті якої були поранені ще дві людини. В ході нападу був викрадений один з членів організації.

"Цей злочин "Нацкорпусу" і "Азова" є наслідком безкарності націонал-радикалів, що діють при прямому заступництві і підбурюванні влади, в тому числі президента Зеленського, який відкрито заявляє про свою підтримку їхньої позиції", – сказано в заяві.

Своєю чергою народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин заявив, що політсила проситиме Європарламент визнати "Нацкорпус" терористичною організацією.

Пізніше стало відомо, що машина, на якій приїхали розстрілювати "Патріотів - За життя", належала голові "Нацкорпусу" Дніпропетровської області.

Крім того, в Одесі під час прямого ефіру телеканалу ZIK до Дня Незалежності України представники "Нацкорпусу" напали на знімальну групу, а також на запрошених гостей – Тетяну Плачкову і Богдана Гіганова.

Loading...