Вимагаємо від влади розкрити інформацію про функціонування в Україні американських військових біолабораторій, - Медведчук

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя" висунула українській владі вимогу розкрити інформацію про функціонування в Україні американських військових біолабораторій, які здійснюють незаконну діяльність, що загрожує життю і здоров'ю українських громадян.

Про це йдеться у заяві голови Політради "Опозиційної платформи – За життя" та народного депутата Віктора Медведчука, опублікованій на сайті політсили

Наводимо текст заяви політика дослівно: 

Я, як голова Політради "Опозиційної платформи – За життя", разом з народним депутатом від нашої політичної сили Ренатом Кузьміним звернувся з депутатським зверненням на ім'я президента України В. Зеленського, прем'єр-міністра Д. Шмигаля, міністра охорони здоров'я М. Степанова та голови СБУ В. Баканова з вимогою надати інформацію, що стосується роботи в Україні 15 військових біолабораторій США, які здійснюють незаконну діяльність, яка загрожує життю і здоров'ю українських громадян, про що відкрито пишуть європейські засоби масової інформації.

Ми вимагаємо від влади оприлюднити факти протиправної "співпраці України і США у сфері функціонування американських біолабораторій в нашій країні – "співпраці", яка почалася ще в часи президента Ющенка, тривала при президентові Порошенку і здійснюється за нинішньої влади.

Зокрема, в Україні функціонує "Науково-технічний центр в Україні" – міжнародна організація, яка фінансується владою США, працівники якої мають дипломатичний імунітет. Даний центр займається фінансуванням проєктів зі створення зброї масового ураження.

Поява американських біолабораторій в Україні та фінансування проєктів НТЦУ співпало з декількома спалахами серйозних інфекційних захворювань в країні. Зокрема, в 2009 році в Тернополі виник осередок вірусу, який викликав геморагічну пневмонію. Її жертвами стали 450 українців. У 2011 році в Україні стався спалах холери – тоді госпіталізували 33 людини. А три роки потому холеру виявили вже у 800 осіб. Ще через рік тільки в Миколаєві зафіксували понад 100 випадків холери.

У січні 2016 року в Харкові щонайменше 20 військовослужбовців загинули від схожого на грип вірусу. Ще понад 200 осіб були госпіталізовані. Два місяці в Україні було зафіксовано 364 загиблих. Причина – свинячий грип A (H1N1) pdm09, тобто той самий штам, який призвів до світової пандемії в 2009 році.

В 2017-му в Миколаєві був спалах гепатиту А. Влітку того ж року такий самий спалах зафіксовано в Запоріжжі та Одесі, а восени – в Харкові.

Враховуючи зростання захворюваності населення серйозними інфекційними хворобами, є всі підстави вважати, що таємна і непрозора діяльність небезпечних іноземних біологічних об'єктів на території України має своїм завданням приховане тестування дії вірусів і бактерій на громадянах України.

Ініційовані в 2010–2012 роках перевірки з питань дотримання норм безпеки біологічними лабораторіями виявили низку грубих порушень, які могли призвести до витоку штамів небезпечних інфекцій. За підсумками перевірок в 2013 році було прийнято рішення про припинення співпраці України і США у сфері біологічних експериментів. Однак з приходом до влади Порошенка ця програма була відновлена. Більше того, влада ліквідувала санітарні норми і правила, що встановлюють стандарти забезпечення біологічної безпеки, чим поставила під загрозу життя і здоров'я мільйонів українців.

У зв'язку з вищевикладеним ми вимагаємо надати вичерпну інформацію: скільки американських військових біологічних лабораторій, які отримують фінансування з-за кордону, діють сьогодні в Україні; на підставі яких нормативних документів вони здійснюють свою роботу і яким чином держава контролює їх діяльність?

Український народ повинен знати правду про секретні програми. Ми вимагаємо припинити експерименти, які впродовж тривалого часу влада проводить над своїм народом на вимогу і в інтересах США.