Виконувати обов'язки генпрокурора буде Чумак: Що про нього відомо

Заступник генерального прокурора, керівник Спеціалізованої прокуратури у військовій сфері і оборонно-промисловому комплексі Віктор Чумак УНІАН

За неофіційними даними, Офіс генпрокурора покинуть всі заступники експрокурора Рябошапки

5 березня Верховна Рада звільнила Руслана Рябошапку з посади Генерального прокурора України. За його звільнення проголосували 263 народні депутати.

Він пішов із зали ВР одразу після голосування і заявив, що йде з посади для того, щоб потім повернутися.

Наразі відомо, що тимчасовим виконувачем обов'язків генпрокурора він призначив Віктора Чумака.

Так, т.в.о. генпрокурора у 1995 році закінчив Київський університет імені Т. Шевченка за спеціальністю "Правознавство", а з 1977 по 1981 рік був курсантом Хмельницького вищого артилерійського училища.

З 1992 року по 2004 Віктор Чумак перебував на посадах в Державній прикордонній службі України.

Згодом, починаючи з 2000 року, він працював начальником управління правового забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України.

До 2010 року Віктор Чумак був директором Департаменту політичного аналізу та безпеки Міжнародного центру перспективних досліджень, а з 2010 року працював директор Українського інституту публічної політики.

12 грудня 2012 року він розпочав свою політичну кар'єру і став народним депутатом України VII скликання, балотуючись від партії Віталія Кличка "УДАР", а потім й заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

У вересні минулого року Чумак став прокурором відділу організації представництва держави‚ протидії корупції у військовій сфері та в оборонно-промисловому комплексі в регіонах управління представництва інтересів держави у воєнній сфері Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.

Новини за темою: Рябошапка про справу Порошенка: Мені ніхто не давав вказівок щось підписувати

4 січня 2020 року експрокурор Рябошапка звільнив Віктора Чумака з посади головного військового прокурора і призначив звичайним заступником генпрокурора.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський прокоментував можливу відставку генпрокурора і заявив, що Руслан Рябошапка не показав очікуваний результат.

Новини за темою: Рябошапка пояснив відсутність посадок "трешем" від правоохоронців

До цього зазначалося, що Віктор Чумак очолив атестаційну комісію прокурорів за керівництва експрокурора Рябошапки.

Loading...