Видача "вагнерівців" РФ негативно вплине на відносини України й Білорусі, – секретар РНБО

У РНБО вважають, що Україна зібрала достатньо доказів участі бійців ПВК Вагнера в конфлікті на Донбасі

Олексій Данілов Фото з відкритих джерел

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що повернення білоруською владою бійців ПВК Вагнера в Росію – це "не дружній крок по відношенню до України". Про це повідомляє пресслужба відомства у Фейсбук.

За словами Данілова, влада Білорусі ухвалила не правове рішення, яке не відповідає духу двосторонніх взаємовідносин. Чиновник зазначив, що рішення сусідів негативно позначиться на відносинах двох держав, оскільки Україна зібрала достатньо доказів щодо участі "вагнерівців" у збройному конфлікті на Донбасі на стороні противника.

Секретар РНБО вважає, що закон і повага до правових процедур вимагали від білоруської сторони іншого рішення бійців. Зокрема, чиновник заявив, що українські правоохоронні органи доводитимуть вину людей, які порушили закон на території нашої країни, в незалежності від їхнього місця перебування. "Зі своєї сторони хочемо зазначити, що Україна знайде час і можливість, маючи доказову базу, притягувати всіх винних у скоєнні злочинів на нашій території до кримінальної відповідальності, в якій би далекій країні вони не переховувалися", – резюмував Данілов.

Новини за темою: Чи видавати "вагнерівців" Україні, вирішуватимуть після отримання відповідних запитів, – генпрокурор Білорусі

Нагадаємо, вчора, 14 серпня, уряд Республіки Білорусь передав Російській Федерації 32 бойовиків ПВК Вагнера, яких раніше затримали неподалік Мінська. Ще один боєць залишився на території Білорусі, оскільки він має громадянство країни.

Напередодні Офіс генерального прокурора звернувся до Генеральної прокуратури Білорусі із запитами про видачу 28 бійців ПВК "Вагнер", оскільки їх підозрюють в участі у терористичних організаціях "ЛНР" і "ДНР". 

Loading...