Вибори в Білорусі: ОМОН затримав по всій країні десятки людей, які стояли в черзі до ЦВК

Білоруси намагалися подати скаргу на дії ЦВК

Затримання у Білорусі TUT.by

У Мінську, Борисові і Гродно затримали 30 людей, які вимагал від ЦВК зареєструвати кандидата на пост президента Білорусі Віктора Бабарико. Про це повідомив білоруський правозахисний центр "Вясна".

Найбільше затримань відбулося в білоруській столиці – там понад дві тисячі людей вишукувалися в чергу до будівлі ЦВК, щоб подати скарги на відмову в реєстрації Віктора Бабарико. Після того, як о 19:00 робота ЦВК завершилася, почалися затримання. Згодом люди вирушили до будівлі Головпоштамту, щоб надіслати скарги поштою, але він терміново зачинився.

Черга до ЦВК у Мінську TUT.by

Зазначається, що ОМОН не давав нікому проходити в бік поштового відділення, а потім силовики витіснили людей з площі Незалежності. Після цього білоруси пішли в бік залізничного вокзалу, де пошта працює цілодобово. Проте, вокзал, а також три станції метро зачинили через ймовірне повідомлення про замінування.

Крім того, відомо про затримання щонайменше двох журналістів у Мінську. Загалом, правозахисники повідомляють про 18 затримань у столиці Білорусі, 8 – у Борисові та 4 – у Гродно (там жителі організували "велопробіг солідарності"). 16 із 30 затриманих уже звільнили.

Новини за темою: У Білорусі ЦВК відмовила у реєстрації головному опоненту Лукашенка

Нагадаємо, позавчора, 14 липня, у Білорусі вже затримали понад 220 осіб на протестах через відмову в реєстрації кандидатами на пост президента Віктора Бабарико і Валерія Цепкала. Влада вважає мітинги протиправними та називає їх провокацією.Loading...