Вибори-2020: У багатьох містах штучно створюють черги, щоб люди не могли проголосувати, – політичний експерт

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Ранкова явка виборців показує, що люди не бояться COVID-19

На місцевих виборах, які проходять сьогодні, 25 жовтня, можемо спостерігати штучне створення черг для зниження явки виборців.

Про це в ефірі марафону "Місцеві вибори в Україні" на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

Він зауважив, що кожні вибори в Україні відбуваються з порушеннями, але місцеві вибори, які проходять сьогодні, 25 жовтня, є одними з найскладніших. Зі слів Якубіна, вони проводяться в певній мірі хаотично, а ситуація з COVID-19 може використовуватися з метою пониження явки. 

"Я це бачив частково по організації. Ще раз підкреслюю, що навіть ті рекомендації по COVID-19, вони, можливо, дуже добрі в теорії, але вони не працюють на практиці, коли багато людей хоче прийти і проголосувати. І я не виключаю, що це буде одна із технологій – формування черг. Зможемо побачити в Києві, я думаю, що вдень ми ще будемо фіксувати випадки, коли, можливо, хтось буде навмисно організовувати черги на дільницях для того, щоб частина людей, яка прийшла, не змогла проголосувати. Наприклад, люди стоять пів години, годину, а потім ідуть. Тобто це може бути одним з механізмів зниження явки", – вважає експерт.

Новини за темою: Поліція відкрила вже 14 кримінальних проваджень через порушення в день виборів

Разом з тим, додав Олексій Якубін, епідемія коронавірусу на явку виборців в Україні не надто впливає.

"Як бачимо, на ранок вона була досить великою. Тобто люди не бояться COVID-19, вони йдуть. Але подивимося, якою буде явка наприкінці виборчого дня", – прокоментував політичний експерт.

Нагадаємо, заслужений журналіст України Володимир Кацман спрогнозував, що явка українців на місцевих виборах буде вищою за 30%.

Додамо, в Україні сьогодні, 25 жовтня, проходять місцеві вибори. Виборчі дільниці розпочинають свою роботу з 8:00 і прийматимуть громадян до 20:00. 

Крім облрад, українці вперше обиратимуть депутатів до рад усіх рівнів від громад - депутатів сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів. Перші вибори пройдуть і в 119 райрадах.

Інструкцію про те, як проголосувати і не помилитися, читайте ТУТ. Які повноваження отримає новообрана влада - ТУТ. Ну а про те, чому це дуже і дуже важливо, - ТУТ.

Також телеканал ZIK вестиме онлайн-трансляцію голосування. За всіма важливими новинами з регіонів і столиці можна стежити просто ТУТ.

 Loading...