Виборчий кодекс по суті не розрахований на людей, він розрахований на те, щоб у латентний спосіб прокрастися до влади, – Німченко

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

Новий Виборчий кодекс не розрахований на людей. Він розрахований на те, як у латентний спосіб прокрастися до влади.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Василь Німченко.

"На жаль, ми повинні констатувати, що законодавчий акт – Виборчий кодекс, який придуманий, він, по суті, не розрахований на людей. Він розрахований на те, як у латентний спосіб прокрастися до влади. Не було бруднішого виборчого закону, як цей. Маю на увазі до органів місцевого самоврядування. Я не пам'ятаю такого", – заявив Василь Німченко.

Народний депутат додав, що новий Виборчий кодекс додатково навантажує виборців. Окрім цього, там є правова невизначеність норм, і цей закон відірваний від реальних обставин життя людей.  

"Як можна одночасно ділити території і проводити вибори на цьому шляху? От я відповідаю за Черкаси, де залишилося 4 райони з 12 чи 14. Де ті райони? Це були територіальні громади, вони якось об’єднувалися. Але тепер вони розірвані по живому. А зараз, коли ми говоримо про брудний виборчий кодекс, то мається на увазі створення таких умов, які дають можливість впливу на волевиявлення людей", – сказав парламентар.

Новини за темою: Багато брудних виборчих технологій в Україні є законними, – Карасьов

Разом з тим Німченко додав, що при формуванні нового Виборчого кодексу ніхто не розумів, як будуть формуватися виборчі округи та хто там керуватиме.

"От на сьогоднішній день багато хто кричить про демократію на місцях, то нехай поїдуть і подивляться, хто там такий володар землі. Це пан, господар людей. Люди працюють на землі, перебуваючи в кабалі. Невже це не розуміли ті, хто писав закон?!" – акцентував Василь Німченко.

Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3485 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства". Рішення підтримали 308 народних депутатів.

Як зазначили у пояснювальній записці, метою проєкту є усунення прогалин, кореляція строків, спрощення виборчих процедур та їх уніфікації для забезпечення дотримання міжнародних стандартів проведення виборів.

У зв'язку з цим було внесено зміни до чотирьох книг кодексу.