"Вулиця" починає керувати країною, – Тетяна Плачкова

Народний депутат України Тетяна Плачкова Фото з відкритих джерел

Народна депутатка закликала владу не сприймати це надто легко

"Вулиця" починає керувати країною, у суспільстві спостерігається напруження радикалізованих елементів, проте чинна українська влада у цьому питанні абсолютно бездіє.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Тетяна Плачкова.

Народна депутатка, звертаючись до представника монобільшості, застерегла, що в країні спостерігається напруга.

Новини за темою: Радикальні організації – це частина і суть влади, – Лукаш

"Є певне напруження в суспільстві – це не пов'язано з нашою партією або вашою, а дійсно, радикалізованих елементів, які певним чином зараз об'єднуються і намагаються розколоти. У принципі, є у нас це напруження в суспільстві, і я його відчула на собі. Як на мене, наприклад, президент не відреагував і щодо нападу на автобус (з активістами організації "Патріоти – За життя". – Ред.) теж не відреагував, хоча на Шабуніна відреагував. Мені б хотілося як народному депутату, який нічим не завинив перед президентом, теж якусь реакцію, крім як Венедіктова сказала – "візьмемо до уваги"... З приводу цих персонажів – не сприймайте це так легко, тому що реально, якщо ви не бачите, вулиця починає керувати країною. І, на жаль, ми бачимо це не тільки за заявою Луценка і Турчинова. Ми бачимо, як відбувалося, давайте почнемо із Сивохо, як це відбувалося зі Стерненком, ми бачимо, як це відбувається кожен день на вулицях нашої країни, і тут влада абсолютно не діє", – застерегла Тетяна Плачкова.

Новини за темою: Радикали виконують політичні замовлення, – куратор організації "Патріоти – За життя"

Як повідомлялося, раніше член Комітету з громадянських свобод і правосуддя Європарламенту Беттіна Фоллат обурена серією недавніх нападів радикалів в Україні.

"За останні декілька місяців ми стали свідками цілої серії нападів екстремістів з украй правих угруповань на політиків, активістів, мігрантів і біженців в Україні. Минулого місяця член українського парламенту Олег Волошин зазнав нападу групи радикалів у центрі Києва. Це тільки один із прикладів насильства, що триває, з боку ультраправих в країні", - зазначила вона.

Додамо, що 27 серпня на трасі Київ – Харків під Люботином представниками "Національного корпусу" і "Азова" було скоєно збройний напад на автобус, в якому їхали 22 члени організації "Патріоти – За життя". Автобус був заблокований, і по ньому був відкритий вогонь з автоматичної зброї, повідомили в пресслужбі партії "Опозиційна платформа – За життя".

Там зазначили, що вогнепальні поранення отримали дві людини, які перебувають у важкому стані. Після обстрілу з автоматичної зброї по членах організації "Патріоти – За життя" велася стрілянина з травматичної зброї, в результаті якої були поранені ще дві людини. В ході нападу був викрадений один з членів організації.

"Цей злочин "Нацкорпусу" і "Азова" є наслідком безкарності націонал-радикалів, що діють при прямому заступництві і підбурюванні влади, в тому числі президента Зеленського, який відкрито заявляє про свою підтримку їхньої позиції", – сказано в заяві.

Своєю чергою народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин заявив, що політсила проситиме Європарламент визнати "Нацкорпус" терористичною організацією.

Пізніше стало відомо, що машина, на якій приїхали розстрілювати "Патріотів - За життя", належала голові "Нацкорпусу" Дніпропетровської області.

Крім того, в Одесі під час прямого ефіру телеканалу ZIK до Дня Незалежності України представники "Нацкорпусу" напали на знімальну групу, а також на запрошених гостей – Тетяну Плачкову і Богдана Гіганова.