Вторгнення Росії у Херсонську область – це "абсолютна дурість", – Пєсков

У Кремлі вважають, що заяви про ймовірне захоплення регіону сприяють розхитуванню ситуації на Донбасі

Дмитро Пєсков. Фото: EPA/SERGEI KARPUKHIN

Прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков спростував інформацію про те, що Росія може захопити Херсонську область для подачі води в Крим. Про це повідомляє ТАСС.

Відповідаючи на питання російських журналістів про наявність планів щодо вторгнення на південь України, він заявив: "Це абсолютна дурість, це штучне нагнітання антиросійської істерії в Україні, на наш жаль, яка жодним чином не сприяє врегулюванню ситуації на південному сході".

Повідомлення про те, що Росія може захопити Херсонську область для відкриття північно-кримського каналу, який дасть Криму доступ до води з материкової України, звучали неодноразово.

У червні генерал армії США говорив, що Росія під час навчань "Кавказ-2020" може оголосити про гуманітарну кризу в Криму, після чого спробує захопити греблю в Херсоні. 5 липня командувач ВМС України Олексій Неїжпапа заявив, що вони готуються до повномасштабних бойових дій із РФ.

Віцепрем'єр-міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков повідомляв про те, що Україна зможе відновити постачання води в Крим тільки після його деокупації.

Новини за темою: Введення Криму до "мінського формату" може заблокувати переговори щодо Донбасу, – Кулеба

Нагадаємо, 17 червня Верховна Рада не прийняла закон, який міг сприяти подачі води на півострів. Законопроєкт набрав лише 56 голосів із 226 необхідних.Loading...