Вторгнення РФ в Україну буде, але не восени, - головний розвідник

Валерій Кондратюк. Фото УНІАН

РФ від наступальної силової операції проти України стримують кілька факторів

Російська Федерація розгорнула навколо України війська, які налічують майже 80 тис. бійців, і вторгнення до України для Кремля – "лише питання часу і можливостей". Про це заявив керівник Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк у матеріалі  ZN.ua.

"На сучасному етапі гібридної війни Росія розгорнула навколо України військове угруповання, до якого входять дві нові армії та армійський корпус: 20-та армія – вже практично сформована, включає дві дивізії загальною чисельністю близько 24 тис. осіб; 8-ма армія – близько 45 тис. осіб з урахуванням 1-го та 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях Донбасу; 22-й армійський корпус – об'єднання у складі берегових військ ВМФ РФ, налічує 9 тис. військовослужбовців. Ці підрозділи набудуть повної оперативної готовності вже найближчим часом.

Рівень озброєння новітніми засобами у стратегічних ядерних силах РФ сягнув 83%, у повітряно-космічних силах – 75%, у повітряно-десантних військах та військово-морських силах перевищив 63%, а в сухопутних військах – 50%. Рівень оснащеності сучасними засобами управління у військах становить 67%", - зазначив Кондратюк.

Новини за темою: Кравчук – про переговори з РФ щодо Донбасу: Будемо йти на компроміси

Крім того, він стверджує, що "для політичного тиску на Україну і Захід Кремль має намір використати стратегічні військові навчання "Кавказ-2020", де буде відпрацьовано сценарій нападу на сусідні країни".

"Імовірним сценарієм навчань є також використання військ для вирішення питання водозабезпечення тимчасово окупованого Криму. Потенційно ЗС РФ можуть під надуманим приводом здійснити марш-кидок углиб території Херсонської області з метою встановлення контролю над дамбою Північно-Кримського каналу", - вважає голова зовнішньої розвідки.

На його думку, стримують Росію від "наступальної силової операції проти України, зокрема в районі Північно-Кримського каналу", такі фактори, як:

  • падіння цін на нафту та газ,
  • сподівання Москви на посилення проросійських сил в Україні після осінніх місцевих виборів,
  • місцеві вибори у самій РФ,
  • вибори у США.

"Для Кремля не на часі сценарій військової агресії проти України восени 2020 року, але в подальшій перспективі активність РФ щодо України може трансформуватися у масштабну військову операцію із захопленням нових українських територій", - оцінюють ситуацію у розвідці.

Новини за темою: У РФ пригрозили постачанням зброї НЗФ на Донбас, якщо США нададуть гроші Україні

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Данілов заявляв, що Україна відроджує військовий флот і розвиває ракетну програму для того, щоб дати відсіч можливій російській агресії з моря.

Крім того, нещодавно заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос заявив, що Російська Федерація розпочала розгортання військових штабів в окупованому Криму, які може використати в "активній фазі бойових дій". За його словами, Росія може почати новий етап агресії проти України в будь-який момент.

Loading...