Всеукраїнське опитування у день виборів суперечить Виборчому кодексу, - КВУ

kp.kg

Запропоноване президентом опитування може розглядатися як маніпулятивна технологія та спроба впливу на результати голосування

Комітет виборців України занепокоєний ініціативою президента Володимира Зеленського щодо проведення всенародного опитування на місцевих виборах 25 жовтня. У КВУ підкреслюють, що це не передбачено Виборчим кодексом, передає пресслужба комітету.

"Процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом", - сказано у повідомленні.

У КВУ вказують на незрозумілість того, які саме юридичні механізми можуть використати для проведення таких опитувань:

  • хто проводитиме опитування;
  • як визначатимуться питання;
  • як відбуватиметься процедура голосування;
  • опитування проводитиметься у приміщеннях виборчих дільниць чи за їх межами;
  • які юридичні наслідки матимуть результати опитування.

"У разі залучення до проведення опитування членів дільничних виборчих комісій – це суперечитиме чинному законодавству. Виборчий кодекс чітко передбачає набір процедур, які використовуються під час проведення голосування на місцевих виборах та визначає повноваження членів виборчих комісій", - йдеться у повідомленні.

Комітет також звертає увагу, що до дня голосування залишається 12 днів, а будь-яке додаткове навантаження на членів комісій потенційно може заблокувати виборчий процес.

"Виборці повинні мати достатньо часу для того, щоб зробити усвідомлений вибір щодо того чи іншого питання, а прихильники та опоненти різних варіантів відповідей повинні мати можливості для проведення агітаційної роботи серед громадян", - вказано у повідомленні.

КВУ наголошує, що у теперішніх умовах дотримання цих базових правил є неможливим і може розглядатися як маніпулятивна технологія та спроба впливу на результати голосування.

КВУ у своїй заяві також нагадує, що на початку вересня схожі ініціативи вже розглядалися у Верховній Раді, однак не були прийняті. Так, законопроект №4043 "Про внесення змін до Закону України "Про Центральну виборчу комісію" щодо опитувань громадської думки" пропонував надати ЦВК повноваження забезпечувати організацію підготовки і проведення опитування громадської думки у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про проведення такого опитування. Проведення таких опитувань пропонувалося дозволити в день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах. Цей законопроект не був прийнятий парламентом і був широко розкритикований профільними експертами.

Новини за темою: Перенесення місцевих виборів неможливе, вони відбудуться "за будь-якої погоди", - Разумков

Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні закликав громадян прийти на виборчі дільниці й відповісти на 5 важливих для кожного питань.Loading...