Всенародне опитування, ініційоване Зеленським, не матиме прямих юридичних наслідків, - ОП

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

У відомстві наголошують, що це головна відмінність ініціативи голови держави від всенародного референдуму

Опитування, яке сьогодні анонсував президент Володимир Зеленський на 25 жовтня, на відміну від конституційного референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків. Про це йдеться у повідомленні Офісу президента.

"Наголошуємо, що опитування, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, як це визначено для референдуму Конституцією, не матиме прямих юридичних наслідків.

Потреба у цій формі безпосередньої демократії зумовлена тим, що зміст політики у державі має визначати народ, а не виключно ті, хто має достатньо медійного впливу та грошей, щоб маніпулювати у своїх особистих інтересах враженням про суспільну думку.

25 жовтня ми дізнаємося про те, що насправді думає народ. А також поставимо ті запитання, які ніхто й ніколи не хотів ставити напряму своїм співгромадянам у нашій країні", - зазначається у ньому.

При цьому додається, що досі на суспільну думку в Україні впливали "різні ангажовані "експерти" та політики з понад 20-річним стажем маніпуляції народними очікуваннями".

"Тобто держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників. Саме так працює істинна демократія", - наголосили в ОП.

Водночас щодо пакету законів про народовладдя і ключового з них – про всеукраїнський референдум, у відомстві додали, що ініціативи вже на шляху до ухвалення депутатами.

Новини за темою: Піар-кампанія місцевих виборів, або Навіщо Зеленському "референдум" 25 жовтня?

Нагадаємо, сьогодні вранці президент Зеленський закликав громадян прийти 25 жовтня на виборчі дільниці й відповісти на 5 важливих для кожного питань. Однак чого вони стосуватимуться, не уточнив.

За інформацією "Страны", глава держави має намір зняти окремі відеоролики, що стосуються анонсованих 5 питань. Вони з'являться вже найближчим часом.

Loading...