"Все роблять по Сталіну". Литвин назвав опитування від Зеленського тиском на виборців на користь "слуг"

Екс-спікер та екс-депутат Верховної Ради України Володимир Литвин

Ексглава Адміністрації президента часів Леоніда Кучми і колишній спікер Верховної Ради Володимир Литвин засудив ідею Зеленського провести в день виборів опитування, в ході якого виборцям запропонують відповісти на 5 запитань.

На думку Володимира Литвина, це буде виглядати як тиск на виборців на користь президентської партії, повідомляє Страна

"Особливо з урахуванням того, що кожному з п'яти питань президент присвятить відеоролик. Це приклад нової виборчої технології. Цинічної і безпардонно-нахабної", - вважає Литвин.

Він звертає увагу на те, що ідея з опитуванням дивним чином збігається з розвитком передвиборчих агіток "слуг народу": "А що думаєш ти?", "Буде так, як вирішиш ти".

За його словами, щоб прикрити таке "політичне неподобство", цю технологію "запхали" до реєстру виборців, а вироблення процедури скинули на ЦВК, куди поставили своїх людей.

"Нагадаю, що Верховна Рада двічі не підтримала спроби вмонтувати норму про подібні опитування до Виборчого кодексу. А ЦВК не може організовувати опитування, оскільки не володіє повноваженнями з цього приводу", - вважає Литвин.

Новини за темою: Всеукраїнське опитування у день виборів суперечить Виборчому кодексу, - КВУ

Він вважає, що на об'єктивність такого опитування розраховувати не доводиться - мовляв, охоплення опитуванням і його результати будуть "такими, які потрібні".

"До всього цього, публічної відповіді вимагає питання: у скільки обійдеться державі така партійна технологія? Хто візьме на себе відповідальність за внесення змін до держбюджету? Хто відповість за нецільове використання бюджетних коштів? Як співвідноситься з мораллю така примха, коли лікарям вже доводиться вибирати, кому віддавати перевагу в порятунку від коронавірусу? І останнє: чи розуміють ініціатори такої новації, що людям практично неможливо розібратися в тому, що буде запропоновано в бюлетенях? Яких, до того ж, буде з пів десятка? Можливо, розуміють, і роблять так, щоб остаточно заплутати людей, а комісії "правильно" порахують. Все роблять по Сталіну: не важливо, як голосують, головне - хто і як вважає".

Нагадаємо, 13 жовтня президент України Володимир Зеленський закликав громадян у день місцевих виборів прийти на виборчі дільниці і відповісти на 5 важливих для кожного питань.

Пізніше в Офісі президента пояснили, що опитування, який анонсував Зеленський на 25 жовтня, на відміну від конституційного референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків. Loading...