"Врятували наші дупи". Байден обговорював з Порошенком підвищення тарифів заради кредиту від МВФ

Народний депутат Андрій Деркач 112.ua

У квітні 2016 року тодішній віцепрезидент США Джо Байден у розмові з експрезидентом Петром Порошенком вимагав посприяти прийняттю реформ, включаючи підвищення тарифів на енергоносії, в обмін на надання Україні 1 млрд доларів від МВФ.

Відповідні плівки із записом розмови оприлюднив у понеділок, 22 червня, нардеп Андрій Деркач під час пресконференції.

Наводимо повний запис розмови між Байденом і Порошенко від 14 квітня 2016 року:

Байден: Вітаю, Петро! Як ваші справи? Це Джо! Мої вітання!

Порошенко: Дуже добре, Джо. Я щасливий чути вас, і, як і обіцяв вам, і на цьому тижні, вибачте мене за ці слова, але наш парламент "врятував наші дупи" (відзначимо, в цей день Рада призначила Володимира Гройсмана українським прем'єром - ред.), як ви сказали про це у Вашингтоні.

Байден: Так, була небезпека. Я пам'ятаю розмову, про яку ви нагадали мені... Але станом на зараз ви подолали її, і це добре (сміються). До речі, я бачився з (нерозбірливо). Я підкреслив, що це дуже позитивно... Одна з причин, про яку думають люди, коли розмірковують про те, як зробити правильний вибір, як в Україні, так і за її межами, це мати сміливість і звертати увагу на те, що найважче, навіть більш важке, ніж мати уряд, активізувати Раду з вашою допомогою змусити їх рухатися для того, щоб мати корінні реформи, 11 головних змін плюс тарифи на енергоносії.

Я акцентував, що, якщо буде певний прогрес, я буду спроможний домогтися від Конгресу не вмикати задній хід щодо наших зусиль з надання вам одного мільярда доларів. Можливо, наступним кроком буде проведення церемонії підписання, про яку ми з вами говорили.

Коли почнеться рух вперед і будуть відбуватися зустрічі з представниками МВФ, ми зможемо надати наші такі гарантії на мільярд доларів.

Нагадаємо, сьогодні нардеп Деркач опублікував чергову партію плівок розмов між Порошенком і Байденом. Так, на одній з них Байден вимагав у Порошенка не знімати голову "Нафтогазу" Коболєва.

На попередніх плівках стало відомо, що Порошенко хвалився Байдену, що підняв тарифи навіть вище, ніж просив МВФ.

Loading...