Новини » Політика Читать эту новость на русском

Врегулювання ситуації із КСУ: З'явився текст законопроєкту Разумкова

Спікер ВР Дмитро Разумков

Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Законопроєктом пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), які раніше скасував Конституційний суд. Текст законопроєкту і пояснювальна записка з'явилися в розпорядженні "Української правди".

"Законопроєктом передбачається внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції", якими пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції…

Метою законопроєкту є відновлення положень Закону № 1700–VII ("Про запобігання корупції") в редакції, що діяла до рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року № 13- р/2020, та створення умов для законодавчого забезпечення дотримання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері запобігання корупції", - йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема, документом пропонується повернути НАЗК наступні права:

  • одержувати від чиновників інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідну для виконання покладених на агенцію завдань;
  • мати автоматизований доступ до систем, реєстрів, банків даних державних органів або органів місцевого самоврядування, користуватися державними, у тому числі урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
  • вести облік та оприлюднення декларацій. Здійснювати їх контроль та перевірку;
  • здійснювати моніторинг способу життя відносно суб’єктів, на яких поширюється дія закону "Про запобігання корупції".

Крім того, пропонується доручити Кабінету міністрів розробити законопроєкт про створення системи запобігання корупції щодо суддів, а також механізму притягнення їх до відповідальності.

Законопроєкт має відновити дію кількох скасованих Конституційним судом положень закону про запобігання корупції і Кримінального кодексу, що діяли до сумнозвісного рішення КСУ.

Новини за темою: Якщо не зупинимо хаос КСУ, отримаємо протистояння на вулицях: Зеленський звернувся до фракції "Слуга народу"

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України має прийняти окремий законопроєкт, щоб врегулювати ситуацію з Конституційним судом і організувати роботу антикорупційних органів. Як зазначалося, вирішення ситуації з роботою антикорупційних органів уже обговорили фракції. Зокрема, Дмитро Разумков переконаний, що прийняття остаточного закону повинно бути консолідованим, а процедуру потрібно завершити до кінця пленарного тижня.

Loading...