ВР підтримала законопроєкт про зміни до Виборчого кодексу: Що це означає

Засідання ВРУ

Офіс президента

Депутати пропонують проводити вибори за пропорційною системою з відкритими списками у містах з населенням від 15 тисяч людей

Верховна Рада підтримала 292 голосами в першому читанні законопроєкт про зміни до Виборчого кодексу.

Відповідний законопроєкт опублікований на офіційному сайті Ради.

Так, документ пропонує проводити позачергові, проміжні, перші і додаткові вибори тільки два дні в році - в останню неділю березня і останню неділю жовтня. У рік проведення чергових місцевих виборів всі голосування повинні будуть проходити тільки один раз - в останню неділю жовтня.

У містах з населенням від 15 тис. осіб вибори пропонують проводити за пропорційною системою з відкритими списками.

Крім цього, Рада має намір ввести практику використання інноваційних технологій у виборчому процесі, таких як голосування на дільниці за допомогою комп'ютера; підрахунок голосів за допомогою електронних систем; подачу документів кандидатами в режимі онлайн.

Також вводиться застава для кандидатів, які йтимуть по мажоритарці в розмірі 20% від мінімальної зарплати.

Для висуванців за партійними списками (великі міста) застава зменшиться в чотири рази - на кожні 10 тис. виборців в містах з понад 90 тис. населення кожній партії (за своїх майбутніх депутатів в міськраді) на старті виборів доведеться спочатку викласти одну мінімальну зарплату (станом на сьогодні 4 тис. 723 грн), а за мера - близько 1 млн грн.

Законопроєкт пропонує посилити роль депутатських груп (об'єднання безпартійних народних депутатів) в місцевому виборчому процесі. Зараз ці групи можуть формуватися тільки для роботи в парламенті, але поза ним вони не діють, тобто депутатські групи зможуть впливати на формування виборчих комісій за умови укладення ними угоди про співробітництво з однією партією.

Новини за темою: Верховна Рада призначила Ткаченка новим міністром культури

До того ж, обласні організації партій зможуть висувати кандидатів на місцевих міських виборах і подавати кандидатури до складів виборчкомів замість міських і районних організацій, якщо останні відсутні в структурі партії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому президентський законопроєкт №2513 про "злодіїв в законі".

Новини за темою: Рада звільнила Пристайка з посади віцепрем’єра з питань євроінтеграції

Також стало відомо, що Верховна Рада відправила на доопрацювання програму діяльності Кабінету міністрів.Loading...