ВР підтримала президентський законопроєкт "про злодіїв в законі"

Засідання ВРУ

Офіс президента

Даний законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність за організацію, сприяння в проведенні або участь у злочинному зборах

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому президентський законопроєкт №2513 про "злодіїв в законі".

Відповідний законопроєкт опублікований на офіційному сайті ВР.

Відповідне рішення підтримали 236 народних депутатів України.

У комітеті з питань правоохоронної діяльності заявили про те, що при підготовці законопроєкту до повторного другого читання відійшли від концепції вводити кримінальну відповідальність тільки за звання "злодія в законі".

Документом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна за створення злочинної організації, керівництво організацією або її структурами.

За участь у злочинній організації загрожує від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Посадовій особі, яка створює злочинну організацію або входить в неї, загрожує позбавлення волі від 8 до 13 років з конфіскацією майна.

За створення злочинного співтовариства і керівництво ним закон пропонує карати позбавленням волі від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Новини за темою: У поліції заявили про затримання двох відомих "злодіїв у законі"

Якщо ж таке співтовариство створив суб'єкт підвищеного злочинного впливу, в тому числі і "злодій в законі", а також якщо він керує або входить в таке співтовариство, то йому загрожує від 12 до 15 років в'язниці з конфіскацією майна.

Крім того, закон передбачає кримінальну відповідальність за організацію, сприяння в проведенні або участь у злочинному зборах.

Новини за темою: Аброськін назвав основні клани злодіїв в законі та їхню кількість

Нагадаємо, раніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, коментуючи законопроєкт про "злодіїв у законі", заявив, що для таких осіб Україна стала притулком або санаторієм.

Loading...